İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Kimya Eğitimi

Kimya Eğitimine Giriş

İngiltere’de Kimya Bölümü bilim, mühendislik ve tıp alanlarında sürekli gelişirken yeniliklerinin de sınırları zorladığı alandır. Bilim insanları ile birlikte yürütülen çalışmalarda insan biyolojisi alanında ilerlemeler kaydedilirken Kimya Eğitimi ile de girişim teknolojileri alanında yaşadığımız dünyayı şekillendirmeye aracı olacaktır.

İngiltere üniversitelerinde Kimya eğitimi almak sizi hedeflediğiniz kariyere ulaşmak için gerekli bilgi ve beceriler ile donatır. Kimya lisans programları modern kimya temelleri, organik ve inorganik kimya, matematik gibi dersleri içerirken canlı yaşamı gibi organik, fiziksel, yapısal ve biyo-kimya alanlarında da dersleri kapsamaktadır.

İngiltere’de Kimya Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Kimya Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Pratik yapıp deneyim kazanabilmek için İngiltere’de Kimya eğitimi veren üniversitelerin güncel teknolojiye sahip profesyonel laboratuvarlarını kullanabileceksiniz. Proje yönetimi, iletişim ve gelişmiş problem çözme becerilerinizi geliştirebilmek için alanında kendini kanıtlamış uzmanlar ve araştırmacılardan eğitim alacaksınız.

Kimya Alanında Kariyer

Kimya eğitimi size ilaç endüstrisi, elektronik ve materyal teknolojisi gibi birçok alanı içeren yönetim, satış, pazarlama, basın, öğretim ve finans alanları gibi birçok farklı pozisyonlarda çalışma olanağı sağlar.

Kimya mezunlarının büyük bir çoğunluğu da doktora seviyesinde çalışmalar yapmaya devam ederlerken iş hayatına devam atılanlar ise ortalama başlangıç maaşların en yüksek gruplarda yer almaktadırlar.

Kimya Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: Kimya ve Matematik derslerinden en az ABB not ortalaması
 • Typical IELTS requirements:  Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 6.5 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

Kimya Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Kimya Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Kimya Eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Guardian 2020 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. University of Oxford
 2. University of Liverpool
 3. University of York
 4. Loughborough University
 5. University of Sussex
 6. Durham University
 7. University of Surrey
 8. University of Manchester
 9. University of Leeds
 10. University of Nottingham

Oxford’a başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

📃 BİLGİ İSTE
×