İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Matematik Eğitimi

Matematik Eğitimine Giriş

İngiltere’de Matematik Eğitimi alan öğrenciler mühendislik, işletme ve sosyal bilimler gibi alanlarda ihtiyaç duydukları temel yetiler olan mantıksal düşünme, problem çözme ve gelişmiş sayısallaştırma konularında aldıkları eğitimlerle mezun olurlar. Bu yetiler fiziki bilimler, veri analizi ve istatistik için gerekli teorik çerçeveyi sağlarlar.

Matematik Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Matematik Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Bilgisayar bilimi, ekonomi ve finans gibi alanlarla iç içe olan matematik bölümü işletme matematiği, finansal matematik, öğretmenlik, yönetim bilimi ve biyo-matematik gibi çeşitli modülleri içerebilir.

Matematik Alanında Kariyer

Matematik mezunları eğitimleri süresince edindikleri analitik ve mantık becerileri sayesinde farklı endüstrilerde çalışabilirler. Yaygın kariyer seçenekleri muhasebecilik, küresel bankacılık, finansal risk ve yatırım analizi olarak sıralanabilirken mezunların büyük bir kısmı ise öğretmen olarak iş hayatlarına devam etmektedirler.

Matematik Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 36 puan.
 • Typical A-levels requirements: Matematikte AAA/AAB not ortalaması
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 5.5 altında olmamak üzere 6.0 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

Matematik Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İstenilen IELTS puanlarının farklı okullar için değişkenlik gösterebileceğini unutmayın.

İngiltere’de Matematik Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Mühendislik programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2020 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. University of Oxford
 2. University of St Andrews
 3. University of Cambridge
 4. University of Warwick
 5. Lancaster University
 6. University of Greenwich
 7. Loughborough University
 8. Durham University
 9. Liverpool John Moores University
 10. University of Central Lancashire

Oxford, Cambridge, Imperial College London ya da UCL’e başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png