İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Mimarlık ve Çevre Tasarımı Eğitimi

Mimarlık ve Çevre Tasarımı Eğitimine Giriş

Mimarlık ile düzenlenmeye ihtiyaç duyulan çevresel sorunların giderilmesi gerektiği bir anda Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü sorunların temel ilkelerini inceler. Modern teknolojili binalara ve yenilenebilir enerji kullanımına olan ihtiyaç hiç bir zaman 21. yüzyıldaki kadar ciddi olmamıştır. Çevresel Tasarım programlarının yarattığı fırsat ile filizlenmeye başlayan bu alanda siz de yer alabilirsiniz.

Etkin olarak araştırma yapmayı, elde ettiğiniz bilgiyi analiz etmeyi ve yorumlamayı, konsept tasarım geliştirmeyi, grafik tasarımı etkili kullanmayı, kompleks yerel ve çevresel sorunları ele almayı öğrenerek mimarlığın bu alanında çalışmak için gerekli olan tüm donanıma sahip olacaksınız.

Mimarlık ve Çevre Tasarımı Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Mimarlık ve Çevre Tasarımı Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Beş yıllık üniversite eğitimi ve bunu takiben yapacakları iki yıllık iş hayatı tecrübesini tamamlayan öğrenciler Mimar olabilmek için gerekli olan nitelikleri yerine getirmiş olacaklar. Öğrenciler bu sürecin ardından son sınavlarına girerler. Üniversite eğitimlerinin üç yılını tamamlayan öğrenciler İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü (RIBA) üyesi olurlar. Sonraki adımlarda BArch (Mimarlık Lisansı), Diploma, MArch (Mimarlık yüksek lisansı) programlarına sırasıyla kayıt olurlar. Mezun olabilmeleri için öğrencilerden iki senelik iş deneyimi edinmeleri beklenmektedir.

Mimarlık ve Çevre Tasarımı Alanında Kariyer

Mimarlık ve Çevresel Tasarım programlarının tamamlayan öğrenciler nitelikli bir mimar olabilmek için gerekli tüm becerileri kazanırken çevresel tasarım alanında da ek uzmanlık sahibi olurlar. Kazandığınız beceri ve yetenekler ile kariyerinizi şekillendiren bu bölüm sizleri kamusal ve özel kuruluşlarda iç ve dış mekanlara yeni alanlar tasarlamaya hazırlar. Olası kariyer seçeneklerinden bazıları aşağıda belirtilmiştir.

 • Topluluk ve ekonomik kalkınma
 • Çevresel işler ve yönetim
 • Tarihi koruma
 • Kentsel gelişim
 • Kentsel ve bölgesel planlama
Mimarlık ve Çevre Tasarımı Eğitimi İçin Giriş Şartları

Mimarlık ve Çevresel Tasarım programına başvurmadan önce üniversiteler tarafından İngilizce, sanat, tasarım ve matematik dersleri okunmuş olması gerekmektedir. Aynı zamanda öğrencilerin serbest çizime, 3D çalışmalarına, tasarım ve üretime ilgisi olması beklenirken İngiltere’de çoğu üniversiteden kabul alabilmeleri için bir portfolyo oluşturması da gereklidir.

 • Typical International Baccalaureate requirements: En az 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: AAB, sanat dengesi, bilimler ve matematik yeteneği.
 • Typical IELTS requirements: 6.5 genel olarak, herhangi bir bileşende 6.0’dan düşük olmamalıdır.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Mimarlık ve Çevre Tasarımı diplomasına başlamadan önce IELTS puanınızı arttırmanız gerekiyorsa, hemen Ankara veya İstanbul’daki esnek yarı zamanlı IELTS sınıflarına kaydolun.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Mimarlık ve Çevre Tasarımı Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Mimarlık ve Çevresel Tasarım programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için QS 2019 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında bilgi bulabilirsiniz.

 1. University College London
 2. University of Manchester
 3. University of Cambridge
 4. University of Sheffield
 5. University of Reading
 6. Cardiff University
 7. Loughborough University
 8. Newcastle University
 9. Oxford Brookes University
 10. University of Nottingham

UCL veya Cambridge’e başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

📃 BİLGİ İSTE