İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Moda Tasarım Eğitimi

Moda Tasarım Eğitimine Giriş

Bir İngiltere üniversitesinde Moda Tasarım Eğitimi almak global moda endüstrisine hakim olmanızı sağlar. Sanayiden eğlence ürünlerine kadar bir dizi sektörü ilgilendiren Moda Tasarımı eğitimi sayesinde mezunlar giyim eşyalarının tasarımı, üretimi ve pazarlanmasını sağlayabilir.  Moda tasarımı eğitimi almak isteyen öğrencilerin yenilikçi düşünme, yaratıcılık ve profesyonellik gibi becerilere sahip olması gerekmektedir.

Londra, dünyanın en ünlü moda başkentlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu sayede moda dünyasından uzmanlara erişimi oldukça kolaydır. İngiltere üniversiteleri olağanüstü kaynakları, son teknoloji tesisleri ile de her zaman fark yaratmaktadır. Moda sektörü sürekli büyüyerek İngiltere’de moda tasarımı okumak isteyen öğrencilere moda dünyasının en ileri öğretimini sağlar. Yeni bir bakış açısı kazanan öğrenciler kariyer beklentilerini tasarım alanında ve diğer alanlarda kolaylıkla geliştirebilir.

Moda Tasarım Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Moda Tasarım Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

İngiltere’de Moda Tasarım eğitimi veren okullar tarafından moda dünyası üzerine en ileri öğretim verilir. Tasarım kariyerlerine yeni başlayacak öğrencilerin beklentileri karşılayabilmeleri önemlidir. Moda dünyasından erişilen uzmanlar ile derin bir bakış açısı kazandırılan öğrenciler bu beklentileri karşılarken yenilikçi bir sektörde de başarılı olmaya hazırlanırlar. Olağanüstü kaynaklarını son teknoloji tesisleri ile donatan İngiltere üniversiteleri moda sektöründe bir dünya markasıdır.

Moda Tasarım Alanında Kariyer

Tasarım sürecini kapsamlı bir şekilde öğreten Moda Tasarım Eğitimi ile yaratıcı endüstriler açısından kendi tasarım stilinizi incelemeyi ve değerlendirme becerisini kazanmış olacaksınız. Moda evlerinde staj ve iş imkanı bulabilmenizi sağlayan üniversitelerin düzenli olarak düzenlediği eğitici geziler ile de sürekli yenilikçi kalabileceksiniz.

 • Tasarımcı
 • Moda illüstratörü
 • Tekstil Tasarımcısı
 • Kalıp Kesicisi
 • Satın Alma Yardımcısı
 • Halkla İlişkiler
 • Moda Gazetecisi
 • Moda Stilisti
 • Kişisel Alışveriş Uzmanı
 • Yaratıcı Yönetmen
 • Görsel Sunum Uzmanı
Moda Tasarım Eğitimi İçin Giriş Şartları

Moda Tasarım Eğitimi için giriş şartları her üniversitede değişmekle birlikte sanat ve tasarım alanında ders almış olmanız beklenirken şimdiye kadarki yaptığınız çalışmalarınızı içeren bir portfolyo sunmanız istenmektedir.

Portfolyo Hazırlık Sınıfları

UAL’de eski bir Müdür Yardımcısı ve uygulama sanatçısı olan aynı zamanda İngiltere ve uluslararası alanda heykelleri sergilenen uzman danışmanımız tarafından verilen portfolyo hazırlama eğitimi sınıfları ile uluslararası öğrencilerin uzman tavsiyesi alabilmesine olanak sağlamaktayız. Daha fazla bilgi için İngiltere’de Güzel Sanatlar Eğitimi Servisimize başvurmayı unutmayın.

Moda Tasarım Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Portfolyo: Kabul alabilmeniz için güçlü bir portfolyo sunmanız gerekmektedir.
 • Typical IELTS requirements:  IELTS sınavından herhangi bir bölümden 5.5 altına inmemek şartıyla ortalama 6.0 puan almaları beklenir.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Moda Tasarım Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Moda Tasarım Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Moda Tasarım Eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bu alanda ilk ona giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 1. University of Edinburgh
 2. Staffordshire University
 3. Loughborough University
 4. Nottingham Trent University
 5. University of Salford
 6. Kingston University
 7. Arts University Bournemouth
 8. University of Wales, Trinity Saint David
 9. Coventry University
 10. Robert Gordon University
Moda Tasarım Eğitimine Başvurun

İngiltere’de Moda Tasarım Eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Premium Servisimizi kullanan öğrencilerimize ise başvuruları arasından en az bir tanesinden kabul alma garantisi veriyoruz!

contact_small.png