İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Müzik Eğitimi

Müzik Eğitimine Giriş

İngiltere’de Müzik eğitimi alan öğrenciler teorik ve pratik ders içeriklerinin yanı sıra müzik alanının geniş yelpazesine de odaklanma fırsatı bulur. Seminerler, dersler ve pratik oturumlar sayesinde öğrencilerin yaratıcılıkları, takım çalışmalarına yatkınlıkları, iletişim ve performans becerileri geliştirilir. Ders içerikleri belli başlı dönem müzikleri ve türlerine, kompozisyona, performansa ve ortak çalışmaya odaklanır. Birinci yıldan sonra ilgi duyduğunuz alanlara odaklanabilmek için İngiltere’de alacağınız müzik eğitimi planlarınızı istediğiniz yönde özelleştirebilmenize olanak sağlar. Okullardaki birçok öğretmen yıllarca müzik deneyimine sahip alanında profesyonellerdir.

Müzik Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Müzik Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

İngiltere kültürü ve farklı tarihçesi sayesinde uluslararası bir öğrencinin eğitim alması için harika bir yerdir. Dünyaca ünlü The Beatles, The Who ve David Bowie gibi isimlerin de arasında olduğu şaşaalı bir müzik geçmişi İngiltere’nin müzik alanındaki başarısını desteklemektedir.

Müzik Alanında Kariyer

Müzik eğitimini başarı ile tamamlayan mezunlar kariyerlerine kayıt yapan bir sanatçı olarak, orkestralarda iş bularak veya serbest bir müzisyen olarak devam ettirebilecekken dilerseler performans alanında da uzmanlaşabilirler. Etnomüzikoloji ve psikoterapi gibi uzmanlık alanlarında da iş fırsatları bulunmaktadır. Müzik endüstrisinin bünyesinde serbest olarak çalışan birçok teknisyen, ses mühendisleri ve yapımcılar mevcuttur.

Müzik Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 30 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB müzik dâhil şekilde. Müzik bölümünün yaratıcı doğası nedeniyle, pek çok öğrenci yetenek ve mulakata göre de kabul edilebilir.
 • Typical IELTS requirements: 6.0 ortalama, herhangi bir bölüm 5.5’tan düşük olmamak kaydıyla

IELTS Hazırlık Sınıfları

Müzik Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Müzik Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Müzik bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Guardian University Guide 2020 listesinde ilk 10 sırada bulunan Müzik bölümü üniversitelerine göz atabilirsiniz.

 1. Durham University
 2. University of Surrey
 3. Guildhall School of Music and Drama
 4. University of Bristol
 5. Teesside University
 6. Royal Academy of Music
 7. University of Nottingham
 8. University of Birmingham
 9. Brunel University London
 10. University of Manchester

Cambridge ve Oxford’a başvurmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge hizmetimiz sizi yoğun mülakat provalarıyla ve uzman niyet mektubu tavsiyeleriyle dünyanın en iyi birkaç üniversitesi arasında gösterilen bu iki üniversite için tamamen hazır hale getirir.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png