İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Otel İşletmeciliği Eğitimi

Otel İşletmeciliği Eğitimine Giriş

Otelcilik sektörünün gelişmesi, birçok alanda kariyer gelişimi ve istihdam fırsatları yaratmıştır, bunların başında ise Otel İşletmeciliği gelir. Mükemmel iletişim becerileri, keskin bir pazarlama ve halkla ilişkiler zekası ile bu sektörde çok iyi pozisyonlara gelmeniz mümkündür.

İngiltere’de Otelcilik dersleri stratejik konulara, işletme yeterliliklerine, muhasebe, finans, pazarlama, operasyonlar, halkla ilişkiler, idare ve yönetim konularına odaklanır. Ayrıca sektörün her alanındaki bilginiz geliştirebilmek için müşteri odaklı senaryolar, oteller, restoranlar, seyahat gemileri, eğlence parkları, pazarlama hedefli organizasyonlar, kongre merkezleri ve country clublar da dahil olmak üzere turizm ve otelcilik sektörüne dayalı kapsamlı çalışmalarda bulunulacaktır.

Otel İşletmeciliği Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Otel İşletmeciliği Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Otelcilik endüstrisi küresel olarak sürekli büyümesi sayesinde her zaman ihtiyacı olan kalifiyeli insanlara talebini de gün geçtikçe arttırıyor. Rekabetçi bir pazar olan otel işletmeciliği endüstrisi, İngiltere’de verilen eğitim sayesinde çok çeşitli üst düzey kariyer fırsatları için gerekli birikimi size sağlayacaktır.

Otel İşletmeciliği Alanında Kariyer

Kariyer olanakları olarak turizm danışmanlığı, etkinlik yönetimi, operasyon yönetimi, pazarlama, konferans ve ziyafet müdürlüğü, seyahat acenteliği, girişimcilik veya yurt dışında bir tatil köyünde tatil temsilciliği gibi fırsatları ile genişletilebilir.

Otel İşletmeciliği Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: 6.5 ortalama, herhangi bir bölüm 5.5 tan düşük olmamak kaydıyla.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Otel İşletmeciliği eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

ngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Otel İşletmeciliği Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Otel İşletmeciliği bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilk 5 sırada bulunan Otel İşletmeciliği üniversitelerine göz atabilirsiniz.

 1. University of Surrey
 2. Bournemouth University
 3. Oxford Brookes University
 4. University of Strathclyde
 5. Sheffield Hallam University

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png