İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Pazarlama Eğitimi (Marketing)

Pazarlama Eğitimine Giriş

Pazarlama eğitimi, 21. yüzyılın sürekli değişen yüzüne karşı direnen çok sayıda konuda benzersiz çalışma alanları sunar. Bu noktada pazarlama ekibi müşterilerin memnuniyeti için en iyi seçenekleri sunarak şirketin sürekliliği ve gelişimini sağlayacak ürün satma potansiyelini oluşturur. Planlama, fiyatlandırma, trendleri araştırma, reklam ve promosyon aşamalarının tamamı pazarlamanın çatısı altında olup bu her bir aşamanın da kendi içinde farklı iş kolları vardır.

Başarılı şirketler içinde yer alma ve sektörel çevrenizi genişletebilmek için İngiltere’de Pazarlama eğitimi almak önem kazanmaktadır. Birebir tecrübe kazanması için lisans seviyesindeki çoğu pazarlama bölümü öğrencilerin uzmanlaşabilecekleri alanlarda staj imkanı sunar. Öğrencinin ilgi alanı müzik, spor, sanat olsa bile uygun pazarlama departmanlarında çalışabilirler.

Pazarlama Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Pazarlama Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Pazarlama Alanında Kariyer

Dünya çapında neredeyse tüm şirketlerde iş imkanı bulabilme imkanı mezuniyetiniz sonrasında başlamaktadır. İlk etapta asistan ya da satış temsilcisi pozisyonlarında rol alabilirsiniz. Kariyer planlarınıza yön verebilmeniz için reklamcılık ve pazar araştırmaları gibi farklı alan deneyimleriniz önemli rol oynamaktadır. İş seçeneklerinden bazıları aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Hesap Yönetimi
 • Satış Planlama
 • Reklam Yazarlığı
 • Araştırma
 • Satın Alma
Pazarlama Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 30 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: 6.0 genelinde, herhangi bir bölümde 5.5’den düşük olmamalıdır.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Pazarlama Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Pazarlama Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Pazarlama programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Guardian University Guide 2020’deki en iyi on İşletme, Yönetim ve Pazarlama üniversitesiyle ilgili ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

 1. University of Oxford
 2. University of St Andrews
 3. University of Warwick
 4. University of Bath
 5. Loughborough University
 6. University of Buckingham
 7. Goldsmiths, University of London
 8. Lancaster University
 9. Durham University
 10. University of Derby

Oxford’a başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz yoğun mülakat uygulamaları ve uzman kadromuzun yardımıyla mülakat önerileri ile dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına başvurunuza tam olarak hazırlamaktadır.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

📃 BİLGİ İSTE