İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği

Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliğine Giriş

Tüm dünyada yakıt, petrol, doğal gaz üretimi ve geliştirilmesinde çalışan Petrol ve Doğal Gaz Mühendisleri; endüstrinin her aşamasında çeşitli kariyer fırsatlarına sahiptir. Hızla tüketilen enerji kaynaklarıyla enerjiye olan ihtiyaç her geçen gün artmakta olup, çevre dostu ve düşük maliyetli enerji dengesinin sağlanması için sürekli yeniliklere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da, siz Petrol ve Doğal Gaz Mühendislerinin en önemli ve öncelikli görevidir.

Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliğine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Sonrasında bitireceğiniz bir doktora programı halihazırda yüksek olan maaşınızı daha da artıracaktır. Bu rakamlar çalışılan firmanın uluslararası ya da yerel olmasına bağlı olarak değişirken, deneyime sahip bir mezunun ortalama başlangıç ücretinin üzerinde kazanması da mümkündür.

Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliğinde Kariyer

Enerji endüstrisinde çeşitli kariyer imkanları doğuran Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği, dünyanın petrol ve doğal gaz arzının keşfedilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasında önemli rol üstlenmektedir. Bu sektör petrol jeolojisi, rezervuar mühendisleri, üretim mühendisleri ve sondaj mühendislerinin olduğu bir ofiste, laboratuvarda ya da sahada çalışmak anlamına geliyor olsa da bu durum karşınıza çıkacak heyecan verici fırsatların önüne geçmez.

Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği İçin Giriş Şartları

Üniversiteler fen bilimleri notlarınızın yanında özellikle matematiğe önem verirler. Kimya mühendisliği, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, petrol ve doğal gaz mühendisliği gibi alanlarda minimum 2.5 gpa beklenmektedir.

 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 6.5 puan.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği programları hakkında daha fazla bilgi alın.

 1. University of Aberdeen
 2. University of Birmingham
 3. Heriot-Watt University
 4. Imperial College London
 5. University of Leeds
 6. University of Manchester
 7. Newcastle University
 8. University of Salford
 9. Robert Gordon University
 10. Teesside University

Cambridge ya da Imperial College London’a başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

📃 BİLGİ İSTE