İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Petrol ve Doğal Gaz Yönetimi

Petrol ve Doğal Gaz Yönetimine Giriş

Uzun vadeli kariyer hedefleriniz arasında dünyanın en büyük yedi enerji şirketinden birinde çalışmak varsa sizin için de Petrol ve Doğal Gaz Yönetimi Eğitimi sizin bu hedefe ulaşmanızı sağlayacaktır. Sektörde bir mühendislik derecesinin aksine, bir yönetim derecesi petrol ve doğal gaz alanında muhasebe, ekonomi ve hukuk alanında bilgi sahibi olmanızı sağlarken daha ileri modüller sizi lojistik, proje yönetimi ve stratejik yönetim konularında uzmanlaştırır.

Bir şirketin belirli bir alanda ilerlemesini sağlayan Petrol ve Doğal Gaz Yönetimi eğitimi almış personeller üstlerine ve astlarına doğru tavsiyeler vererek şirketin atacağı adımlarda önemli rol üstlenirler.

Petrol ve Doğal Gaz Yönetimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Petrol ve Doğal Gaz Yönetimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Zorlu rekabet koşulları ve iklim değişikliği etkisiyle, enerji sektörü yeni zorluklarla karşı karşıya kalmaya açık bir sektördür bu yüzden alanında yetkin, bilgili ve değişimlere açık yönetim kadrosu ihtiyacı kendini her geçen gün biraz daha hissettirmektedir. Bu ihtiyaç petrol ve doğal gaz yönetimi mezunlarının başlangıç maaşlarını yukarıya çekmektedir.

Petrol ve Doğal Gaz Yönetiminde Kariyer

Petrol ve Doğal Gaz Yönetim mezunları, ilk etapta çevre danışmanı veya araştırma yöneticisi gibi düşük kadrolu roller üstlenir. Yüksek kıdemli roller ise deneyim kazandıktan sonra üstlenilmektedir ve bu aşamada doğal gaz arzının keşfi ve sürdürülebilirliği konularında çalışmalar yapacaksınız.

Petrol ve Doğal Gaz Yönetimi İçin Giriş Şartları

Petrol ve Doğal Gaz Yönetimi yüksek lisans programları için üniversiteler tarafından jeoloji, mühendislik, işletme ve ya finans alanında minimum 2.5 gpa beklenmektedir.

 • Typical IELTS requirements:  Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 6.5 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

Petrol ve Doğal Gaz yönetimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Petrol ve Doğal Gaz Yönetimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Petrol ve Doğal Gaz Yönetimi programları hakkında daha fazla bilgi alın.

 1. University of Aberdeen
 2. University of Birmingham
 3. Heriot-Watt University
 4. Imperial College London
 5. University of Leeds
 6. University of Manchester
 7. Newcastle University
 8. University of Salford
 9. Robert Gordon University
 10. Teesside University

Cambridge ya da Imperial College London’a başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png