İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Sinema Eğitimi

Sinema Eğitimine Giriş

Sinema eğitimi, teorik, tarihi ve eleştirel yaklaşımlarla sinemadaki anlatısal, sanatsal, kültürel, ekonomik ve politik yansımaları keşfetmek için çalışmalarda bulunur. İzlenebilir sinema filmi estetiği ile senaryo metninin çözümlemesi arasındaki zıtlıklar, yapım analizleri, teorik bakış, içerik ve yaratıcılık açılarından incelenir. Sinema eğitimi, bolca film izlerken onlar hakkında okuyup yazmayı, filmin anlattıkları ve önemi hakkında tartışmayı gerektirir. Zaman içinde görsel estetik, anlatı biçimleri ve teknik beceri anlayışı geliştirir. Öğrenciler bir film projesinin temel taşlarını, iç yüzünü birebir deneyimleyebilmek için yapımcı, yönetmen, senarist ve oyunculuk pratikleri yaparlar.

Bir dizi çekerek çekirdek modül arasından seçim yapabilecek olan öğrenciler, çekirdek bir öğrenim kazanmış olacak ve sonraki yıllarda daha fazla çalışmak için atılım sağlayacaklardır.

Sinema Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Sinema Eğitimine başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

İngiltere, zaman içerisinde mükemmel sinema, film yapımcıları ve aktörler üretti ve üretmeye devam ediyor. İngilizce dilinin genel yaygınlığı, İngiltere’de sinema sektöründe çalışmak isteyen herkes için daha fazla teşvik edicidir.

Sinema Alanında Kariyeri

Sinema bölümü mezunlarının iş alanları film – video yapımcısı, yayın sorumlusu ya da araştırma görevlisi olarak sıralanabilir. Pazarlama ve PR, medya yapımları, basın – yayın, sanat ve etkinlik yönetimi, yerel ve ulusal yayın kuruluşlarında çalışabilirler. Bilgisayar oyunu uyarlaması olan Mortal Kombat filminin yönetmenliği yapan sinema bölümü mezunu ünlü yönetmen Paul W. S. Anderson aynı zamanda Resident Evil, Alien vs. Predator filmlerinin büyük gişe hasılatı yapmasını sağlayan kişidir. Bu bölümde eğitim alırken kamera kullanma ve görüntüleri montajlama gibi temel sinema bilgilerinine ek olarak sanat, edebiyat ve kültür alanlarında da derin bilgiler alacasınız. Sinema eğitimi almanız, medya, iş dünyası hatta hukuk ve yöneticilik sektörlerindeki kariyer fırsatlarını size sunacaktır.

Sinema Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 33 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: puanı 6.5 olmalıdır. IELTS sınavının tüm bölümlerinden en az 5.5 puan alınmalıdır

IELTS Hazırlık Sınıfları

Sinema Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, bugün İstanbul ve Ankara’daki ofislerimizde esnek yarı zamanlı IELTS derslerine kaydolun.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Sinema Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Sinema Eğitimi veren okullar hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Guardian University Guide 2020’deki ilk on medya ve film üniversitesiyle ilgili ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

 1. Queen Mary, University of London
 2. University of Warwick
 3. University of Exeter
 4. Loughborough University
 5. University of Southampton
 6. University of Leeds
 7. Cardiff University
 8. University of Stirling
 9. Lancaster University
 10. University of Kent

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

📃 BİLGİ İSTE