İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Sosyal Hizmet Eğitimi

Sosyal Hizmet Eğitimine Giriş

Sosyal Hizmet bölümü, savunmasız yaşayan toplumlar üzerinde nasıl önemli etkiler yapabilecekleri konusunda mezunlarını yetiştirir. Bu bölümün kazanımları olan her yaş, ırk ve kökenden insanların güvenlerini kazanma ve yaşam kalitelerini yükseltme becerileri ile bu insanlarla nasıl ilişkiler kuracağınızı öğrenirsiniz. Farklı tip, olay ve durumlarla günlük olarak yüzleşen sosyal hizmet uzmanları bu süreç boyunca sabır, anlayış ve iletişim becerilerini kullanarak ortadaki sorunları çözmeleri beklenir.

Sosyal bilimler, iş süreçleri ve uygulamaları, risk koruması, çocuk bakımı ve etik gibi konular sosyal hizmet bölümünü bitirdikten sonra size bu konuların üstesinden gelmeniz için yardımcı olacaktır. İkinci yılda iş yeri tecrübesi kazanmanız adına sosyal hizmet kurumlarında çalışacağınız bu bölüm üç sene sürmektedir.

Sosyal Hizmet Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Sosyal Hizmet Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Sosyal Hizmet Alanında Kariyer

Sosyal Hizmet mezunları hayır kurumlarında, özel sektör veya kamu sektörlerinde çalışma imkanı bulabilirlerken, istedikleri takdirde kariyerlerine yetişkinler, çocuklar, öğrenme özürlü insanlar, evsizler, madde bağımlılığı sorunları olan insanlar veya koruyucu ailelerle çalışan sosyal hizmet uzmanlarının bulunduğu çeşitli alanlarda devam edebilirler.

Sosyal Hizmet Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: herhangi bir bölüm 6.5 tan düşük olmamak şartıyla, 7.0 not ortalaması

IELTS Hazırlık Sınıfları

Sosyal Hizmet bölümüne başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Sosyal Hizmet Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Sosyal Hizmet bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Guardian University Guide 2020 listesinde Sosyal Hizmet alanında ilk 10 sırada yer alan üniversitelere göz atabilirsiniz.

 1. Lancaster University
 2. Glasgow Caledonian University
 3. University of Portsmouth
 4. University of East Anglia
 5. University of Bath
 6. University of Bedfordshire
 7. University of East London
 8. University of Bristol
 9. University of Dundee
 10. Queen’s University Belfast
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png