İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Sosyoloji Eğitimi

Sosyoloji Eğitimine Giriş

Sosyoloji, sosyal bilimlerin bir koludur ve toplumun kökenini, gelişimini, organizasyonlarını ve kurumlarını inceler. Sosyoloji insanların sosyal aktiviteleri, yapıları ve işlevleri hakkında bilgi birimi edinebilmek için ampirik inceleme ve eleştirel analiz yöntemlerini kullanır. İngiltere’de Sosyoloji bölümü okurken bir yandan sosyal sınıf, kültür, ırk ve etnik köken, toplumsal cinsiyet, sosyal hareketlilik, din ve hukuk gibi konular üzerine odaklanırken bir yandan da sosyolojiyi muhasebe, ekonomi, finans ve pazarlama ile birleştirme şansınız olur.

Sosyoloji Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Sosyoloji Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Sosyoloji 1904 yılından beri İngiltere’de öğretilmektedir ve öğrenciler eğitim süresi boyunca mantıksal düşünme, eleştirel değerlendirme, okuma-yazma ve ifade, müzakere ve problem çözme becerilerini geliştirirler. Sosyoloji dersinde Karl Marx, Max Weber ve Emile Durkheim’ın eserleri ile birlikte sosyal değişim, sosyal politika, suç ve toplum incelenir.

Sosyoloji Alanında Kariyer

Sosyoloji mezunları, medyada, yerel yönetimlerde, pazar araştırması, yönetim, iskân ve eğitim gibi alanlarda istihdam bulabilirler.

Sosyoloji Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: 6.5 ortalama, herhangi bir bölüm 5.5’tan düşük olmamak kaydıyla.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Eğer siz de Sosyoloji eğitiminize başlamadan önce IELTS skorunuzu geliştirmeye ihtiyaç duyuyorsanız hemen İstanbul-Taksim’deki ofisimizde IELTS sınıflarımıza kayıt olun.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Sosyoloji Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Sosyoloji bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Guardian University Guide 2020 listesinde Sosyoloji alanında ilk 10 sırada yer alan üniversitelere göz atabilirsiniz:

 1. University of Cambridge
 2. University of Sheffield
 3. University of Bristol
 4. University of Warwick
 5. University of Bath
 6. University of Plymouth
 7. Liverpool Hope University
 8. University of Manchester
 9. Loughborough University
 10. University of Birmingham
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png