İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Spor Bilimi Eğitimi

Spor Bilimine Giriş

Spor Bilimi, atletik performansı geliştirmek için bilimsel verilerin uygulanmasıdır. Psikoloji, fizyoloji, beslenme bilimi ve performans analizlerini kapsar. İngiltere üniversiteleri tıp ve eğitimde, en yeni uygulamaları, teoriyi ve teknolojiyi bir arada toplayan programlar sunar.

İngiltere’de Spor Bilimi programları, endüstri profesyonellerinin konuk olduğu derslere girme, profesyonel takımlara yerleştirme ve konferansları ziyaret etme fırsatı sunar. Bir sporcunun sürekli formunun zirvesinde olması için son yıllardaki teknolojik devrimlerle vücudunu tanıması gerekmektedir. Bu sebeple günümüzde spor bilimcilerine olan talep her zamankinden daha fazla durumdadır.

Spor Bilimi Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Spor Bilimi Eğitimine başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Futbol, Ragbi, Kriket ve diğer birçok sporun çıkış noktası olan İngiltere, sporun bilimsel yönünü öğretmek için benzersiz bir konumdadır. İngiliz okullarında ve her yaş seviyesinde sporun takıntı boyutlarında benimsenmesi ve İngiliz Premier Liginin başarısı, bu ülkede sporun çekiciliğini ve marka bilinirliğini ortaya koymaktadır.

Spor Biliminde Kariyer

Spor Bilimi mezunları koçluk, egzersiz fizyolojisti, spor psikoloğu, çocuk sporcu temsilcisi, kişisel eğitmen, güç ve kondisyon antrenörü, üyelik danışmanı ya da yerel yönetimlerde spor geliştirme görevlisi gibi çeşitli pozisyonlarda çalışabilirler.

Spor Bilimi Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 5.5 altında olmamak üzere 6 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

Spor Bilimi programına başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Spor Bilimi Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Spor Bilimi programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2020 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. University of Leeds
 2. University of Bath
 3. Loughborough University
 4. University of Birmingham
 5. Kingston University
 6. University of Aberdeen
 7. Durham University
 8. Bangor University
 9. University of Glasgow
 10. Staffordshire University
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png