İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Tasarım ve El Sanatları Eğitimi

Tasarım ve El Sanatları Eğitimine Giriş

Çeşitli alanlarda tasarım objeleri üretebilmek için İngiltere’deki Tasarım ve El Sanatları bölümlerinde geleneksel ve son teknoloji üretim yöntemlerini üzerine eğitim verilmektedir. Bu eğitimler sürecinde öğrenciler metal, kil, plastik, ahşap, alçı gibi klasik materyallerin yanı sıra 3D tarayıcı, 3D yazıcı gibi en yeni teknolojik aletlerle çalışabilirler.

Eğitim döneminde öğrencilerin sorumlu olduğu projeler değişkenlik gösterecektir. Ölçek ve karmaşıklık bakımından farklılık gösteren bu projelerin sergilenmesinde sanatsal bir geçit töreni katılanları karşılamaktadır. Ayrıca bu sergide yaptığı çalışmaları satmaya çalışan öğrencilerin de girişimcilik becerileri gelişecektir.

Study in UK Güzel Sanatlar Servisi

Study in UK’in Güzel Sanatlar Servisi, tasarım alanında çalışan bir akademisyenden portföy oluşturma konusunda sunduğu uzman tavsiyeler ile İngiltere’de bir tasarım okuluna başvurmayı son derece kolaylaşır. Hemen arayın, ücretsiz danışmanlık hizmetimizi İstanbul veya Ankara ofislerimizden ya da online olarak Skype üzerinden alın.

Tasarım ve El Sanatları bölümünde verilen temel dersler özgün çizim ve tasarım, müşteri için tasarım, işletme ve yaratıcılık uygulamaları olarak sıralanabilir. Tasarım ve El Sanatları bölümünden mezun olmuş öğrencilerine, bazı İngiltere üniversiteleri işe yerleşme imkanı sunmaktadır.

Tasarım ve El Sanatları Alanında Kariyer

Tasarım ve El Sanatları bölümünden mezunu olanlar illüstrasyon, grafik ve iç tasarım, tekne üretimi, kuyumculuk, seramik sanatları, sanat danışmanlığı, sanat eseri satın alma sorumlusu ve küratörlük gibi alanlarda çalışabilmektedir. Bu temel çalışma alanlarına ek olarak multimedya, yayıncılık, reklamcılık, galeri ve müzecilik, moda ve sinema gibi farklı alanlarda da iş fırsatı bulabilmeleri mümkündür.

Tasarım ve El Sanatları Eğitimi İçin Giriş Şartları

Tasarım ve El Sanatları bölümüne girerken çoğu üniversite bazı becerilere sahip olmanızı bekleyebilir. Hazırlayacağınız portfolyo içerisinde önceden yapmış olduğunuz çizimlerinizin ve sanatsal çalışmalarınızın bulunması gerekmektedir. Portfolyonuzun içerik olarak özgün, yaratıcı ve hayal gücü yüksek çalışmalardan oluşması, başvurunuzu güçlendirerek kabul edilme ihtimalinizi arttıracaktır.

 • Typical International Baccalaureate requirements: 28 puan.
 • Typical IELTS requirements:  Her bir bölümde 5.5 altında olmamak üzere ortalama 6.0 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

Tasarım ve El Sanatları Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Tasarım ve El Sanatları Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Tasarım ve El Sanatları Eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Guardian 2020 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. Leeds Arts University
 2. Kingston University
 3. Goldsmiths, University of London
 4. Loughborough University
 5. University of Lincoln
 6. Arts University Bournemouth
 7. Staffordshire University
 8. Coventry University
 9. Nottingham Trent University
 10. University of Edinburgh
  Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

  İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

  • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
  • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
  • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
  • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

  Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

  Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

📃 BİLGİ İSTE