İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de TESOL Eğitimi

TESOL Eğitimine Giriş

TESOL’ün Türkçe açılımı “İngilizce’nin Başka Dil Konuşurlarına Öğretilmesi” olarak adlandırılır. Bir yıllık yüksek lisans eğitimi olan bu bölüm, İngilizce ya da dil bilim mezunu olup İngilizce öğretmenliği yapmak isteyenler için uygundur.

TESOL Eğitimi, dil yapısını derinlemesine incelerken öğrenme ve öğretme süreci boyunca öğretimin teorik ve pratik boyutunun yanı sıra okuma, yazma, konuşma ve dinleme olma üzere dört ana unsuru kapsar. TESOL Eğitiminde gramer ve kelime bilgisi de yoğunlaşılan konular arasındadır.

TESOL Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, TESOL Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

TESOL diplomasına sahip öğretmenlere olan talep diğerlerine göre daha fazladır. Bu sebeple iş bulma potansiyeli olarak da TESOL mezunlarının okullar, üniversiteler ve dil okullarında şansları çok yüksektir.

TESOL Alanında Kariyer

Global düşünüldüğü zaman TESOL diplomasına sahip mezunlara olan yüksek talep iş bulabilmeleri ile doğru orantılıdır. Bu global endüstrinin en güzel avantajlarından birisi de çeşitli seyahat deneyimlerini barındırmasıdır. Ayrıca TESOL mezunlarının analitik becerilerine ve kültürler arası uzmanlıklarına da iş verenler tarafından değer verilmektedir.

İngiltere’de alacağınız eğitim ile İngiliz kültürünü ve dilini en iyi şekilde öğrenebilme avantajına sahip olacaksınız. Bu sayede kariyerinizi geliştirip bu dilin ana vatanında İngilizce öğretmenliği dahi yapabilirisiniz.

TESOL Eğitimi İçin Giriş Şartları

Öncelikli olarak TESOL yüksek lisans eğitimi alabilmek için İngilizce alanında bir lisans programını tamamlamış olmanız gerekmektedir. TESOL eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilerin IELTS sınavından her bölümde 6.0’ın altına düşmemek kaydıyla ortalama 6.5 puan almaları gerekmektedir.

IELTS Hazırlık Sınıfları

TESOL Eğitiminize başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de TESOL Eğitimini  Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi TESOL programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alandaki en iyi üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. University of Cambridge
 2. University of Sheffield
 3. University College London
 4. University of Oxford
 5. University of Edinburgh
 6. Lancaster University
 7. University of Bedfordshire
 8. Newcastle University
 9. University of Southampton
 10. University of Surrey
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

📃 BİLGİ İSTE