İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Turizm ve Otelcilik Eğitimi

 Turizm ve Otelcilik Eğitimine Giriş

Dünyayı dolaşmak, çeşitli heyecan verici sektörlerde çalışmak ve her türlü kültürden ve geçmişten farklı insanlarla tanışmak isteyenler için eşsiz olan Turizm ve Otelcilik Eğitimi ile gerekli becerileriniz de gelişecektir. Bu bölüm sağladığı iş olanakları ile dünyada 60 milyondan fazla kişiye ulaşan büyük bir endüstridir.

Turizm ve Otelcilik okuyan öğrencilere verilen eğitimler ile hem işletme odaklı düşünebilen hem de sorunlara yaratıcı çözümler getirebilen öğrencilerin, kendilerini göstermeleri ve rakipleri arasından sıyrılmaları daha kolaydır. Çok geniş alanlarda çalışma imkanı sağlayan bu bölümde farklı branşlara ayrılmak için sınırsız fırsatlar da mevcuttur.

Turizm ve Otelcilik Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Turizm ve Otelcilik Eğitimine başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Tedarik zinciri, müşteri talebi ve turizmin sürdürülebilirliğini etkileyen küresel güçler hakkında ayrıntılı bir eğitim alan öğrenciler, ayrıca uluslararası turizmin nasıl işlediği hakkında da kapsamlı bir eğitim alırlar. Bu aldığınız eğitim ve niteliklere ek olarak sahip olduğunuz beceriler ile dünya çapında aranılan biri olmanız mümkündür.

Turizm ve Otelcilik Alanında Kariyer

Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olan öğrenciler, pazarlama, işletme, turizm ve otelcilik alanlarında sağlık ve güvenlik, proje yönetimi, müşteri hizmetleri, operasyon yönetimi ve personel eğitimi gibi çok fazla alanda kariyer fırsatları bulabilirler.

Yüksek profilli şirketlerin (Hilton ve Marriot otelleri vb.) sunduğu birçok mezun eğitimi programları sayesinde mesleki kariyerinize başlarken harika iş fırsatları elde edebilirsiniz.

Turizm ve Otelcilik Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: herhangi bir bölüm 5.5’tan düşük puan olmamak şartıyla 6.0 ortalama gerekmektedir.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Turizm ve Otelcilik Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Turizm ve Otelcilik Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Turizm ve Otelcilik bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için 2020 Guardian Üniversite Rehberi’nde ilk 10 sırada bulunan Turizm ve Otelcilik üniversitelerine göz atabilirsiniz.

 1. University of Lincoln
 2. University of Sunderland
 3. Bournemouth University
 4. Coventry University
 5. University of Surrey
 6. Ulster University
 7. University of Birmingham
 8. University of Derby
 9. Oxford Brookes University
 10. University of Westminster

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png