İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Veteriner Hekimliği Eğitimi

İngiltere’de Veterinerlik

İngiltere’de alacağınız Veterinerlik Eğitimi ile ihtiyaç duyacağınız cerrahi tedavi ve hayvan bakımı yöntemleri üzerine donatılacaksınız. Buna ek olarak almış olduğunuz çok yönlü eğitimler sizi gıda güvenliği, araştırma ve ilaç sektöründe çeşitli pozisyonlara da hazırlayacaktır.

Standart olarak beş yıl süren bu eğitim süreci anatomi, fizyoloji, hayvancılık, mikrobiyoloji, halk sağlığı, parazitoloji ve patoloji gibi alanları içermektedir. Eğitimin ilk iki senesi hazırlık süreci olarak geçerken üçüncü ve dördüncü seneler klinik, beşinci sene ise profesyonel kariyer ile geçmektedir.

Veteriner Vetenerlik Eğitimine Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Study in UK, Veteriner Hekimliği Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Yüksek talebin olduğu bu bölüme bir de sınırlı kontejyanlar eklenince rekabet ortamı kaçınılmazdır. 2014 yılında Edinburgh Üniversitesi 190 kişilik ulusal kontenjan için 2150, 17 kişilik uluslararası kontenjan içinse 500 başvuru almıştır. Birleşik Krallık vatandaşı olan öğrencilerin kabul edilme oranı her on dört kişiden birisi için mümkünken uluslararası öğrenciler için bu oran kırk iki de birdir.

Veteriner Hekimliği Alanında Kariyer

Veterinerlik Eğitimi alan mezunlar özel hayvan sağlığı firmalarında çalışabilecekleri gibi hayır kurumları, laboratuvarlar, kesimhaneler ve kamu sağlığı sektörlerinde de çalışmaları mümkündür. Kariyerine lisans üstü eğitimini de alarak devam etmek isteyen lisans seviyesi muzunları mesleğin daha özelleşmiş uzmanlık alanlarında da kariyer sahibi olabilirler.

Veteriner Hekimliği İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 36-38 puan.
 • Typical A-levels requirements: Kimya, Biyoloji ve Fizik derslerinden AAA.
 • Typical IELTS requirements: Alt bantlarda 6.5 altına düşmemek şartıyla ortalama 7.0 puan.

IELTS Hazırlık Kursları

Veteriner Hekimliği Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Veteriner Hekimliğini  Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi veterinerlik programları hakkında daha detaylı bilgi almak için 2019 QS Dünya Üniversite Rehberinde yer alan sıralamayı inceleyin.

 1. University of Edinburgh
 2. University of Glasgow
 3. University of Liverpool
 4. University of Nottingham
 5. University of Cambridge
 6. University of Bristol
 7. Royal Veterinary College
 8. University of Surrey
 9. University of Central Lancashire

Cambridge Üniversitesi’ne başvuru yapmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz ile dünyanın en iyi üniversitelerine başvururken, yoğun mülakat pratiği ve uzman niyet mektubu yazma desteğimizle en iyi şekilde hazırlanın.

Veteriner Hekimliğine Başvurun

İngiltere’de veterinerlik eğitimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için ücretsiz danışmanlık randevunuzu alın. Premium Servisimizi kullanarak başvurularını yapan öğrencilerimize en az bir üniversiteden kabul garantisi veriyoruz.

contact_small.png