İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’deki Gıda Bilimi ve Teknolojileri Eğitimi

Gıda Bilimi ve Teknolojileri Eğitimine Giriş

Hiçbir zaman manşetlerden aşağı düşmeyen Gıda Bilimi hayatımızla iç içedir. Gün boyu yediğimiz meyve ve sebzenin oranından, genetik olarak modifiye edilen bitkilere veya yeni pazara çıkmış çocuk içeceğinin içindeki şeker miktarına kadar geniş bir alana yayılan bir bölümdür. İngiltere’de bir üniversitede bu bölümü okurken yiyeceklerin nasıl üretildikleri, sağlıklı ve güvenilir olup olmadıkları, doğal bileşenlere nasıl tepkiler verdikleri, hastalık ve salgınlarla nasıl mücadele ettikleri gibi konulara bilgi sahibi olacak ve yiyeceklerin kilit yönlerinden büyüleneceksiniz.

Gıda Bilimi değişen ve gelişen trendlere daima adapte olurken, gıdanın tadını daha iyi hale getirmenin, daha güvenli olmasının, maliyetinin ve imalatının iyileştirilebilmesinin yollarını arar. Öğrenciler bu bölümde gıda bileşimi, gıda güvenliği, mikrobiyoloji, ürün geliştirme, sürdürülebilirlik ve fizyoloji gibi bir dizi modül üzerine çalışacaklardır.

Gıda Bilimi ve Teknolojileri Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Gıda Bilimi ve Teknolojileri Eğitimine başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

İngiltere, Gıda Bilimlerinde dünya liderleri arasında saygınlığını korur ve birçok endüstri profesyoneli seçtiğiniz kurumu ziyaret edip derslere girecek ve sizinle deneyimlerini paylaşacaktır. Ayrıca Sandviç yerleştirmeleri, bir yıl boyunca sektörde ilk elden deneyim kazanmak isteyen öğrenciler için bir seçenek olarak mevcuttur.

Gıda Bilimi ve Teknolojileri Alanında Kariyer

Bu bölüm mezunları genellikle araştırma, hijyen, ambalajlama, analiz ve kalite kontrol gibi alanlarda kariyer fırsatı sahibidirler. İlgi alanlarına bağlı olarak, öğrencilerin Food Science odaklı pazarlama, halkla ilişkiler, sağlık ve yönetim alanlarında yan dal veya çift ana dal yapma ve çalışabilme fırsatları da vardır.

Gıda Bilimi ve Teknolojileri Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: az 6.0 puan gerektirir ve çoğu üniversite genel ortalama olarak 6.5 puan ister.

IELTS Hazırlık Sınıfı

Gıda Bilimi ve Teknoloji Eğitiminden önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, hemen İstanbul ve Ankara’daki ofislerimizde esnek yarı zamanlı IELTS derslerine kaydolun.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Gıda Bilimi ve Teknolojileri Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’de en iyi Gıda Bilimleri Eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için, aşağıdaki on gıda sıralamasındaki en iyi on üniversitenin ayrıntılarını bulabilirsiniz.

 1. University of Surrey
 2. University of Leeds
 3. King’s College London
 4. Queen’s University Belfast
 5. University of Reading
 6. University of Nottingham
 7. University of Newcastle
 8. University of Lincoln
 9. Ulster University
 10. Coventry University

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png