İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

MBA Programı Seçimi

İngiltere’de MBA programı seçerken, belirli unsurlara dikkat etmek gerekir. Doğru MBA programı tercihi:  yaşam standartları, bütçe yönetimi, sahip oldukları  iş deneyimleri, eğitim geçmişlerine bağlı olarak her öğrenci için değişiklik göstermektedir.

Yeterli bir bütçeye sahip,  profesyonel ve donanımlı bir eğitim geçmişine sahip bir aday için en iyi MBA üniversite tercihi London Business School, Oxford, Cambridge veya Imperial College olabilir. Ancak,kısıtlı bir bütçeye sahip olan, iş deneyimine sahip olmayan veya çok az iş tecrübesi olan bir aday  için en iyi tercih Aberdeen veya Bangor Üniversitesi  olabilir.

İngiltere’de bir MBA eğitimi almak, iş dünyasındaki kariyer beklentilerinizi karşılayarak hedeflerinize  daha hızlı ve donanımlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır.

MBA eğitimi sizleri, dünyada işverenler tarafından çoğunlukla tercih sebebi haline getirecek ve aynı zamanda saygın, nitelikli bir konumda iş hayatına adım atmanızı sağlayacak, uluslararası geçerlilikte bir kimlikle kariyer hayatında ayırt edici bir noktaya taşıyacaktır. Bu alanda İngiltere’de MBA ile ilgili olarak yüzlerce kaliteli okul tarafından konusunda uzman olmak isteyenlere sunulan eşit sayıda program bulunmaktadır.

Programın Yapısı Üzerine Ön Hazırlık

MBA program yapısı, içerik olarak temelde aynı konuları kapsıyor olsa dahi, her üniversitenin çalışma programında farklılık göstermektedir. MBA programı seçim aşamasında öncelikle bazı soruları sormak  tercihlerinizde size yardımcı olacaktır. Bu sorular şu şekilde aklınızda canlanabilir;

 • Bu bölüm eğitim ve kariyer hayatıma nasıl tecrübeler katabilir?
 • Program kariyer planlarımla ilgili konuları içeriyor mu?
 • MBA’yı başarıyla bitirmek için hangi koşulları sağlamam gerekli?
 • MBA eğitiminin bana kazanımları neler olacak?
 • Programın bana sunacağı imkanlar nelerdir?

Kişisel ve Akademik Hazırlık

MBA programının size uygun olup olmadığını değerlendirmeniz gerekir:

 • Programın yapısı size uygun mu,gittiğiniz ülke şartlarına uyum gösterebilecek misiniz?
 • MBA program zamanlamaları sizin planlarınızla örtüşüyor mu?
 • MBA eğitimine akademik tarihlerde başlangıç yapabilecek misiniz?

Bütçesel Hazırlık

MBA eğitimi almak isteyen adaylar bütçesel anlamda hazır olup olmadıklarını düşünmeli, mali faktörlerini göz önünde bulundurmalılar. Öncelikle hazırlıklı olup olmadığımızı nasıl anlayabiliriz birkaç soru ile değerlendirelim.

 • Eğitim ücretini finanse edebilir miyim?
 • Yaşam giderlerini,seyahat masraflarını ve diğer masrafları nasıl yönetebilirim?
 • Masrafları karşılamak için bir kredi kullanmam gerekir mi?
 • Bir kredi alırsam, kredideki geri ödemeleri yapabilecek miyim ve geri ödemesi ne kadar sürecek?

Bu Süreçte Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Yukarıdaki soruları, ilgilendiğiniz MBA programları ile ilişkili olarak değerlendirdikten sonra, hangisinin sizin için daha uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olabiliriz. Daha detaylı bilgi edinmek için hemen ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz.

 

contact_small.png