İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere Dil Okulları ve Dil Eğitimi

İngilizce dil eğitimi konusunda neredeyse her şehirde çok sayıda bulunan İngiltere dil okulları ile alabileceğiniz en doğru eğitimi sunar. Birçok üniversite, kolej ve enstitü yabancı öğrencilere “İngilizce Dil Eğitimi” vermektedir. Binlerce öğrencinin her yıl bu çok fazla sayıda bulunan dil okulunda eğitim almak istemesi sonucunda bu okulların denetlenmesini gerektirmiştir. Bu sorumluluğu British Council yerine getirmiş ve akreditasyon vermiştir. İngiltere’deki dil okulları ve eğitimi hakkında temel bilgiler aşağıda sunulmuştur. Study in UK ‘in alanında uzman ve deneyimli danışmanları sayesinde size en uygun dil eğitimini İngiltere’de alabilirsiniz.

İngiltere Dil Eğitim Sistemi

Bir kaç önemli etkene dikkat ederek size en uygun dil okulunu bulabilmeniz mümkündür.

  • Zincir Dil Okulları
  • Bölgesel Dil Okulları
  • Üniversite Dil Okulları

Zincir Dil Okulları: Tek bir merkezi ofise bağlı olacak şekilde farklı ülkelerde ve şehirlerde eğitim veren okullardır. Her merkezinde aynı kalitede ve standart materyalleri, sınıf tasarımı, sertifikaları ile hizmet vermektedirler. Bu sayede öğrenciler eğitimlerine önceden haber vermek şartı ile başka bir merkezde devam edebilmektedir.

Bölgesel Dil Okulları: Öğrenci memnuniyetine önem veren bu okullar kendilerini tanınabilmek ve büyütebilmek için çaba sarf etmektedirler. Tercih konusunda daha esnek olan bu okullarda istenildiği takdirde gerekli değişiklikler yapılabilmektedir.

Üniversite Dil Okulları: Dil eğitiminizi üniversitelerin kendi bünyesinde sunduğu dil eğitimleri ile de tamamlayabilirsiniz. Üniversitenin bazı olanaklarını diğer öğrenciler ile birlikte ortak kullanabileceğiniz bu dil okullarının en büyük avantajı, İngiltere’de üniversite eğitimi ve yaşamı hakkında yakından izlenim edinebilme şansı sağlamasıdır.

Şehir Tercihi ve Ulaşım

Bazı şehirler popülaritesi, kültürel ve turizm faaliyetleri bakımından daha çok tercih edilse dahi İngiltere’nin hemen hemen her yerinde dil okulları mevcuttur. Londra, Oxford, Cambridge, Manchester, Liverpool, Brighton ve Bournemouth en çok tercih edilen İngiltere şehirleridir. İngiltere’de şehirler arasındaki mesafelerin kısa olması ulaşımın herkesin kullanabileceği basitliğe indirgenmesine olanak sağlamıştır. Bazı öğrenciler yine turistik ve yaşam kalitesi açısından Galler, İskoçya, İrlanda’da bulunan dil okullarını tercih edebilmektedirler.

Ders Seçenekleri

Ders sınıfları çok kalabalık olmayan bu okullarda sınıflar seçtiğiniz okula bağlı olarak 7-15 kişi arasında değişmektedir. Sene içerisinde sürekli eğitim açan bu okulların bazısı sadece yaz döneminde eğitim vermektedir. Ders saatlerinizi haftada minimum 15 saat olarak almanız eğitiminizin kalitesi açısından önemlidir. Dil okulunun ilk gününde olacağınız seviye tespit sınavı ile okul tarafından belirlenen seviyeden eğitim almaya başlarsınız. Bu sayede bildiklerinizi tekrar etmeden yeni bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yaşam ve Şehir

İngiltere kur bakımından hem bizim ülkemize hem de diğer ülkelere kıyasla daha pahalı olsa bile, dil okulları bu kur farkını sıfıra indirmek için farklı promosyonlar ve indirimler uygulamaktadır. Birden fazla merkezi bulunan okullar özellikle İngiltere fiyatlarını düşük tutarak bütün merkezlerinde eşit fiyat politikası uygulamaya çalışmaktadır. İngilizcenin ana vatanı olan İngiltere dil okullarının da en çok tercih edildiği yerdir. Ulaşım ve yaşam açısından bakıldığında küçük şehirlerdeki masraflar büyük şehirlere oranla yarı yarıya azalmaktadır. Ayrıca İngiltere’nin Türkiye’ye yakın olması da uçuş fiyatlarında avantaj sağlamaktadır.

Konaklama

Konaklama için öğrenciler genellikle “aile yanı konaklamayı” tercih etmektedirler. Study in UK olarak öğrencilerimize bizim tavsiyemiz de budur. Bu sayede aile bireyleriyle pratik yapıp İngilizcenizi geliştirirken yurtlara göre daha ekonomik bir şekilde konaklayabilirsiniz. Yurtlarda pratik yapma imkanı bu kadar fazla değilken fiyatlarda daha yüksektir. Güvenlik açısından yıllardır ortaklaşa çalışılan bu aileler aynı zamanda güvenilirdir.

İngiltere'nin En İyi Dil Okulları

İngiltere’de dil eğitim sistemi ve okul profilleri hakkında daha fazla bilgi alarak, öğrenci memnuniyeti yüksek ve İngiltere’deki kurumlardan onaylı dil kursları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İngiltere Dil Eğitim Programlarımız

Genel İngilizce Eğitimi

Genel İngilizce Eğitimi ile günlük iletişim becerinizi geliştirebilirsiniz. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarında bilginizi ve yeterliliğinizi arttıracak olan bu programlar 1 hafta ile 44 hafta arasında değişmektedir.

İngiltere Dil Eğitiminde Yaz Okulu

Sabah İngilizce dersi öğlenden sonra ise farklı aktivitelerin bulunduğu, 1-8 hafta arasında değişen eğitim programlarıdır. 18 yaş altı öğrencilerin katılabileceği bu programda öğrenciler üniversite kampüslerinde konaklayıp 7/24 güvenlikleri sağlanmaktadır. Liderleri eşliğindeki öğrencilere İngilizce eğitiminin yanı sıra spor, sanat, gezi gibi farklı alanlarda da kendilerini geliştirme imkanı verilmektedir.

Akademik Sınav İngilizce Eğitimi

Not alma, sunum yapma ve akademik okuma-yazma yeteneklerinizin geliştirilmesine odaklanan Akademik İngilizce dersleri sayesinde, hazırlık atlama sınavları ve yüksek öğretim sınavlarından başarılı notlar almanız kolaylaşacaktır. Bu programa alternatif olarak İngiltere Üniversitelerinin sunduğu teklifleri de değerlendirebilirsiniz.

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi dersleri sunum yapma ve mülakat yeteneklerinizi geliştirirken, pazarlık yapma becerilerinizi de geliştirmenize yardımcı olur.

  • 2019 İngilizce kurs fiyatlarından,
  • 30% oranında indirim promosyonlarımızdan,
  • Ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’deki dil okulları ve eğitimler hakkında daha çok bilgi edinmek için hemen ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın.

İngilizceyi İngiltere’de Öğrenirken Kendinizi Geliştirin…

contact_small.png