İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere Kolejleri ve Okulları

Colleges of Further Education, 16-18 yaş arası öğrencilerin aldığı A-level bir eğitimdir. Üniversite hazırlık kurslarına katılan veya mesleki yeterliliklerini tamamlayan öğrenciler için yapılan tam veya yarım gün süreli eğitim periyotlarından oluşur.

Çoğu devlet üniversitelerinden oluşan İngiliz eğitim kurumlarının bazıları da belirli bir sınıf öğrenciye hitap eden özel üniversitelerden oluşmaktadır. Bu üniversitelerdeki bölümler 1 veya 2 yıl sürmektedir.

İngiltere’deki üniversiteler

İngiltere üniversite danışmanlarımızdan alacağınız bilgiler ile üniversite, colleges of further education, colleges of higher education seçenekleri arasından size en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Yeterlilik Türleri

International Foundation Year

Eğitimini kendi ülkesinde tamamlayan ancak İngiltere’de okumak istediği eğitim için yeterli akademik notlara sahip olmayan öğrenciler için uygun olan bir eğitim türüdür. International Foundation Year programı sayesinde öğrenciler, İngilizce dil eğitimi ve öğrenme yetenekleri ile beraber belirli bir dal üzerinde de eğitim alırlar.

Uluslararası A-Level

İngiliz öğrenciler için geleneksel olan A-Level programları, Uluslararası A-level programları ile de uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Birden fazla konu üzerinde eğitim sağlayan bu programların yanı sıra İngilizce dil eğitimi de verilmektedir.

BTEC Nationals

Genellikle 2 yıl süren ve 16 yaşında başlayacak öğrenciler için olan bu eğitim A-level ile benzer özelliklere sahiptir. BTEC Nationals, akademik kariyeri için hedeflerini belirlemiş öğrenciler için uygun bir eğitim türüdür.

HND (Higher National Diploma)

Belirli alanlarda eğitim veren ve bu alanlara özel iş imkanlarına hazırlayan HND eğitimi, aynı zamanda BTEC Nationals eğitimine de benzemektedir. Bölümlerin 2 yıllık olanları lisans bölümleriyle eşdeğerdir. Ayrıca 4 yıl yarı zamanlı eğitim türü de mevcuttur.

Nasıl yardımcı oluyoruz?

İngiltere okullarına kayıt yaptırmak istiyorsanız hemen uzman danışman ekibimizden ücretsiz danışmanlık için randevu alınız.

contact_small.png