İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Üniversite

Lisans Eğitimi

Tüm İngiltere üniversiteleri, uluslararası lisans başvurularını UCAS (Universities and Colleges Admission Service) sistemi üzerinden alır. 

Study in UK’in tecrübeli üniversite danışmanları, başvuru süreciniz boyunca size yol gösterir. Resmi bir UCAS başvuru merkezi olan Study in UK’den danışmanlık hizmeti alıyor almanız sizlere bu süreçte avantaj sağlar.

Bölüm Çeşitliliği;

Standart 3 yıllık lisans eğitiminin yanı sıra yan dal veya çift ana dal programları da ilginizi çekebilecek seçenekler arasında. Bu programlar size, zamanınızı iki farklı programa ayırmanızı sağlar. Böylelikle daha fazla modülden oluşan programınız sayesinde kendinizi farklı alanlarda yetiştirip daha fazla iş imkanı bulabilirsiniz.

Sandviç Kurslar ise size 4 yıllık bir eğitim imkanı sunar. Bu program, ilk 3 yıl lisans eğitiminizi aldıktan sonra 1 sene eğitim aldığınız alanda iş imkanı sağlar.

Bölümlere göre eğitim süreleri

İngiltere’de lisans programları, tıp-diş hekimliği programları hariç olmak üzere 3 yıl sürer.

Bu programlar; seminer, atölye, laboratuvar ve derslerden oluşan farklı modülleri içerir. Bunlardan bazıları sizin isteğinize göre seçmeli olarak alabileceğiniz modüllerdir.

İşletme, pazarlama, lojistik gibi alanlarda ise  hızlandırılmış programlar sayesinde lisans eğitiminizi 2 yılda bitirmeniz ve çok daha çabuk iş bulmanızı sağlayan fırsatlar da mevcuttur.

İngiltere’de Lisans Eğitimi Başvuruları

Ünieversitenin 1. Sınıfından başlayabileceğiniz not ortalamanız ve İngilizce seviyenizin başarısına göre yapabileceğiniz başvuru türüdür.

Akademik yeterliliğiniz ve İngilizce seviyeniz istediğiniz üniversite için yeterli değil ise Foundation eğitimi ile hazırlık yılını tamamlayabilirsiniz.

International Year One

Bir hazırlık yılı düşünün ki size 2. sınıftan başlama imkanı sağlasın. International Year One ile bu hayalinizi 1 yıllık eğitim ile sağlayabilirsiniz.

İngiltere’de Üniversite Eğitiminizin Yıllık Maliyeti

İşletme , Ekonomi, Psikoloji, Mühendislik dalları: £12.000 GBP – £18.000 GBP arasındadır
TIP: £22.000 – £45.000 GBP arasındadır

Konaklama: £3,000 – £11,000 GBP arasındadır
Yeme – içme: £3,000 – £5,000 GBP arasındadır
Ulaşım: £450 – £900 GBP arasındadır

* Bilgiler bir yılı baz alarak belirtilmiştir.

Kısa Süreli Lisans Programları
  • Certificate of Higher Education (CertHE): Bir yıl tam zamanlı, 2 yıl kısmi zamanlı eğitim imkanı sunar.
  • Diploma of Higher Education (DipHE): 2 yıllık tam zamanlı eğitim almanızı sağlayan kurs programıdır.

*Bu kısımda detayları verilen hızlandırılmış eğitim programları lisansüstü eğitime geçmenize imkan sağlamaz. Fakat lisans programlarına geçmeniz adına faydalıdır.

Nerede Lisans Eğitimi Alabilirsiniz?

İngiltere’deki üniversitelerinde katılacağınız lisans programı, dünya standartlarında bir eğitim almanıza ve dünya çapında prestijli bir çalışan olarak tanınmanıza olanak sağlar.

  • 120 Birleşik Krallık üniversitesi hakkında daha fazla bilgi edinin.
  • 35,000 Birleşik Krallık Lisans bölümü arasından seçiminizi yapın.
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

  • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
  • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
  • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
  • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

contact_small.png