İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

UCAS Başvuru Süreci ve Takip

UCAS üzerinden online olarak yapılan lisans başvuruları için her aday en fazla beş üniversite/bölüm tercih edebilir.

  • Bir üniversite için seçeceğiniz iki farklı bölüm başvurusu ile 5 hakkınızın 2 tanesini kullanmış olursunuz.
  • Eylül - Ekim ayı ile başlayan başvuru süreci Nisan hatta bazı durumlarda Haziran ayına kadar devam eder.
  • Başvurularınızda IELTS belgesini hemen sunmak zorunda değilsiniz. IELTS belgeniz ile yapacağınız başvurular erken sonuç almanızı sağlar.
  • Tüm belgelerinizin İngilizce yüklenmesi değerlendirme sürecini hızlandıracaktır. Aksi takdirde eksik belge olarak İngilizcesi istenecektir.
1. Hesabınızı Oluşturma

ucas.com | resmi başvuru sitesi tüm başvurularınızı gerçekleştirdiğimiz resmi sayfadır. 

2021 yılında yapacağınız başvurular için öncelikle UCAS online başvuru sistemi üzerinden adınıza bir hesap oluşturuyoruz. 

UCAS Danışmanlık Hizmeti

2013 yılında Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Study in UK eğitim danışmanları UCAS üzerine edindiği tecrübeleri ile sizlere yardımcı olmaktadır. Her yıl yüzlerce öğrenci başvurusundan edindiğimiz farklı başvuru hikayeleri ile her okulun başvuru değerlendirme kriterini yakından tanıyor sizlerle paylaşıyoruz.

2. Kişisel Bilgilerinizin Girilmesi

Size ait kişisel bilgileri, okullarla yazışmalarınızda kullanacağınız resmi adres ve iletişim detaylarını bu alanda belirtiyoruz. İsterseniz bir velinizin bilgilerini de bu bölümde ekleyebilirsiniz.

3. Kendinizle ilgili ek bilgiler

Uyruğunuz (vize gerekliliği), okul ödemelerinizi nasıl yapacağınız, sizin için önemli olduğunuz detayları ekleyebiliyoruz.

4. Şuanda okuduğunuz okul ve eğitim bilgilerinizi paylaşıyoruz

Lise eğitiminize ait aldığınız eğitim bilgisini ve okul ya da okullarınızın bilgilerini ekliyoruz. Bu süreçte farklı programlar ile farklı ülke ya da okullarda eğitim aldıysanız detaylarını paylaşıyoruz ve bu eğitimlere ait belgelerini sunuyoruz.

5. Tercihlerinizi Yapıyoruz

Lisans eğitiminizi planladığınız bölüm ve okul seçeneklerini belirtiyoruz. Genellikle bir okul için bir bölüm tercihi yapmanız beklenir. 

6. Katıldığınız projeler ya da iş deneyimlerini belirtiyoruz

Lise eğitiminiz süresince ya da sonrasında edindiğiniz uluslararası ya da yurt içi projeler ve iş deneyimleriniz var ise bilgi olarak ekliyoruz ve belgeleri var ise sisteme yüklüyoruz. 

7.Niyet Mektubunuzu Yazın

Belki de başvurunuzun en önemli belgesi bu olacaktır. Yazacağınız niyet mektubu sizi edindiğiniz eğitim ve hayat tecrübesi ile en iyi anlatacak ön bilgilendirmedir. Bu nedenle uzun ya da kısa tutmadan en yalın dil ile sizin için en önemli bilgilere ve bu bölüm / okulu neden tercih ettiğinizi ifade eden niyet mektubunuzu uygun formatta sunuyoruz.

⇒ Niyet Mektubu Yazımı için yardım alın.

8. Referans Mektuplarınız

Akademik eğitiminiz süresince ilgilendiğiniz bölüme yönelik derslerinizden ya da okul öğretmenlerinizden 2 adet akademik referans mektubu almanız gerekir.

⇒ Referans Mektubu bilgileri

9. UCAS Başvuru Ödemenizi Yapın

Tek bir programa başvuru için £20, iki veya daha fazla üniversite/program başvuru için £25 başvuru ücreti ödenmesi gerekmektedir. Tüm üniversite tercihlerinizi aynı günde tamamlama zorunluluğu yoktur. Şayet 5 tercih hakkınızın tamamını kullanmadıysanız, belirtilen tarih aralığında başka seçenekler veya farklı üniversiteler için ekleme yapabilirsiniz. UCAS online ödeme sistemi üzerinden banka kartı veya kredi kartı ile başvuru ödemenizi yapabiliyorsunuz.

UCAS Başvurularınıza Danışmanlık Yapalım

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

  • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
  • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
  • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
  • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

contact_small.png