İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Bournemouth University

Londra’ya trenle iki saatten daha az bir mesafede yer alan Bournemouth Üniversitesi İngiltere’nin güney sahilinde yer alan bir üniversitedir. Adını oldukça fazla duyuran iki ödül için finalistler arasına adını yazdırmayı başaran Bournemouth Üniversitesi, The 2009 Times Higher Education Awards’ın yaptığı açıklamaya göre “University of the Year” ve “Research Project of the Year” ödüllerini almaya hak kazandı.

Bournemouth Üniversitesi’nde şu anda yaklaşık 18.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Bu öğrencilerin 1.500’i uluslararası öğrenciden oluşmakla birlikte, bu öğrenciler 130 farklı ülkeden bu üniversiteye kabul edilmişlerdir. İngiltere’nin en güzel sahil kesiminde bulunan bu üniversitenin genel iklim koşullarına nazaran gayet yumuşak bir havası vardır.

Bournemouth Üniversitesi’nin Talbot Kampüsü ve Lansdowne Kampüsü olmak üzere iki adet kampüsü vardır. Talbot Kampüsü, Bournemouth sınırındaki Poole’da yer almaktadır. Genellikle lisans veya yüksek lisans öğrencileri burada eğitim görmektedirler. Şehrin merkezinde yer alan Lansdowne Kampüsü’nde ise genellikle özel eğitim teknikleri üzerine eğitim verilir. Ayrıca üniversite rektörlüğü de bu kampüste bulunur.

Ocak 2020’de açılacak programları kontrol edebilirsiniz:

Level Course
contact_small.png