İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

UCAS Başvuru Servisi

Son Başvuru Tarihleri

UCAS son başvuru tarihleri istediğiniz eğitim programına ve seviyeye göre değişmektedir. Avrupa öğrencileri için çoğu programda son başvuru tarihi 25 Ocak olarak belirlenmiştir. Avrupa bölgesi dışında kalan öğrenciler için ise son başvuru tarihi 30 Haziran olarak belirlenmiştir.

Türk öğrencilerin UCAS’a başvurularının belirlenen son tarihi ve detaylarına buradaki listeden ulaşabilirsiniz.

UCAS Önemli Tarihler 2022

17 Mayıs 2022
UCAS Lisans başvurusu 2023 yılı için açılıyor.

6 Eylül 2022
Başvuru sahipleri başvurularını ödeyip UCAS’a gönderebilir ve üniversiteler ve kolejler başvurular hakkında karar vermeye başlayabilir.

15 Ekim 2022
Oxford, Cambridge ve tıp, diş hekimliği ve veterinerlik/fen bilimlerindeki çoğu kurs başvuruları UCAS’a 18:00’e kadar (İngiltere saati) ulaşmalıdır. Başvurunun bize gönderilebilmesi için referansın tamamlanması gerekmektedir.

25 Ocak 2023
Lisans derslerinin çoğu için başvurular, eşit değerlendirme tarihinde 18:00’e (İngiltere saati) kadar UCAS’a ulaşmalıdır (doğru son tarih için arama aracımızdaki kurs ayrıntılarını kontrol edin). Başvurunun bize gönderilebilmesi için referansın tamamlanması gerekmektedir.

23 Şubat 2023
Uygun adaylar için ekstra başlangıçlar.

30 Haziran 2023
Bu gün 18:00’e (İngiltere saati) kadar bir başvuru gönderilirse, başvuruyu seçilen üniversitelere veya kolejlere göndeririz. Bu tarihten sonra alınan başvurular otomatik olarak Clearing’e girilecektir.

21 Eylül 2023
2023 kurslarına başvurular için son tarih. Başvurular UCAS’a 18:00 (İngiltere saati) kadar ulaşmalıdır.

17 Ekim 2023
Takas seçenekleri eklemek için son tarih.

UCAS Konservatuarlarına müzik başvuruları için son tarihler

15 Temmuz 2022

UCAS Conservatoires Apply 2023 girişi için açılıyor. Başvuru sahipleri ödeme yaparak başvurularını UCAS’a gönderebilir ve konservatuarlar başvurular hakkında karar vermeye başlayabilir.

3 Ekim 2022

Müzik başvuruları için son tarih bugün 18:00(İngiltere saati)-bu tarihten sonra alınan başvurular ‘geç’ olarak sınıflandırılacak ve konservatuarlar tarafından dikkate alınmayacağı garanti edilmeyecektir.
Dans, drama veya müzikal tiyatro kurslarının farklı son tarihleri olabilir – başvuru sahipleri bilgi için konservatuarların web sitelerini kontrol etmelidir.
Kursun son teslim tarihi geçmişse, adayların başvurmadan önce açık kontenjan olup olmadığını kontrol etmek için konservatuarla iletişime geçmeleri gerekmektedir.
25 Ocak 2023

Lisansüstü dans, drama veya müzikal tiyatro kurslarının çoğu için başvurular bugün 18:00’e (İngiltere saati) kadar UCAS’a ulaşmalıdır. Bilgi için konservatuarların web sitelerini kontrol edin.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

  • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
  • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
  • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
  • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

📃 BİLGİ İSTE