İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

UCAS Clearing

Study In UK, size ücretsiz UCAS Clearing desteği sunmaktadır. Bu süreci en hızlı şekilde bizimle değerlendirebilirsiniz.

UCAS Clearing Nedir?

UCAS Clearing, bazı sebeplerden dolayı İngiltere’deki üniversitelerden kabul alamayan öğrenciler için çalışan bir kurumdur.

Bu sebepler;

  • Son başvuru tarihini kaçırmak,
  • Sınav sonucunun istenen skorun altında olması,
  • Kabul alındığına dair geri dönüş yapılmaması.

Eylül ayında, bölümlerin açık kontenjanları Clearing ile tamamlanır. Clearing, her yıl Haziran ayında başlar ve Eylül ayında biter.

UCAS Clearing Yardımı

Study In UK, İngiltere’deki üniversitelerin uygun programlarını analiz ederek, öğrencilere teklifte bulunur. Sonraki süreçte üniversiteyle birebir bağlantıya geçerek, yetenek ve becerilerinizin bu üniversiteye uygun olup olmadığını araştırırız. Bu hizmetimiz, Türk öğrenciler için ücretsizdir.

UCAS Clearing hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, yakınınızdaki bir Study In UK ofisinde ya da Skype üzerinden gerçekleştireceğimiz, ücretsiz danışmanlık hizmeti için hemen randevu alabilirsiniz.

UCAS Clearing Süreci
  1. Clearing hakkında ücretsiz danışmanlık

İngiltere’de Eylül ayında başlayacak programlar hakkında bilgi almak için, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Clearing listesini gözden geçirerek, üniversite ve bölüm seçeneklerini birlikte değerlendirelim.

  1. Üniversitelerle birebir bağlantı kurma

İlginizi çeken üniversite ve bölümleri belirledikten sonra, yetkili danışmanınız kurumlarla bağlantıya geçerek, bu kurumlardan kabul alınması konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

  1. Clearing aracılığıyla kabul alma

Üniversiteler hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, siz teklifi kabul etmeden önce kurum ve bulunduğu bölge yetkili danışmanımız tarafından etraflıca araştırılır ve sizlere bu kurumlar hakkında detaylı bir bilgi verilir. Sonrasında, üniversitelerle görüşmeler yapıldıktan sonra, öğrenci olarak kabul edilebilirsiniz.

  1. UCAS Clearing tercih gönderme

Bir teklifi kabul etme kararı verdiğinizde, Clearing okul tercihinizi girersiniz. Sadece bir tercih girme hakkınız vardır, ancak üniversite seçiminizi onaylamazsa başka bir üniversite için tercih girişi yapabilirsiniz.

📃 BİLGİ İSTE