İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de eğitime başvuran yabancı öğrenci sayısı 2018’de yine arttı

Geçen yıllar olduğu gibi 2018 yılında da İngiltere’de eğitim görmek için başvuran yabancı öğrenci lisans başvurularının sayısı UCAS’ın yaptığı açıklamaya göre artış gösterdi.

Avrupa içi başvurularda %2 artışla 50,130 başvuru, Avrupa dışı ülke başvurularında %6 artışla 75,380 başvuru ile UCAS önümüzdeki akademik yıl için başvurularını tamamlamış oldu. UCAS başkanı Clare Marchant rakamlar hakkında “Avrupa içi ve yabancı öğrencilerden gelen bu kaydadeğer artış İngiltere yüksek eğitiminin popülaritesini yansıtmaktadır.” dedi.

Dünya standartlarında bir saygınlığa sahip İngiltere’deki üniversiteler, 21. yüzyıl çalışma ortamlarında öne çıkabilmeniz için gereken beceri, bilgi ve bağlantılara sahip olmanızı sağlayacak deneyimli eğitmenler ve son teknoloji tesisleriyle, akademik ve araştırma uzmanlığı üzerine donatılmıştır.

Studyin UK olarak UCAS başvurunuzda size yardımcı olmamızı ister misiniz? Ankara veya İstanbul ofislerimizden hemen ücretsiz bir danışmanlık randevusu alarak işe başlayın. Başvuru hizmetlerimiz veya eğitimini görmek istediğiniz bölüm hakkında daha fazla bilgi alın.

Leave a Reply

contact_small.png