İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Konaklama

İrlanda’da konaklama imkanları olarak yine öğrenciler için büyük kolaylıklar sağlayan bir ülkedir. Aile yanı konaklama, özel ya da üniversite yurtları, uygun fiyatlı pansiyonlar ya da birkaç öğrencinin beraber yaşayabileceği tarzda dizayn edilen kiralık evleriyle öğrencilik hayatınızı rahat bir şekilde geçirmenize yardımcı olur.

Aile yanı konaklama:

Haftalık tek kişilik oda fiyatları €190, çift kişilik oda fiyatları 175€ olarak belirlenmiş olup yüksek sezon fiyatlarında bu rakamlar değişkenlik göstermektedir. Bu dönemlerde tek kişilik oda haftalık 205€, çift kişilik oda fiyatı ise 195€ olmaktadır.
Tek kişilik özel banyolu (en suite) odalar haftalık 230€dur.  Bu da yaz dönemi ve christmas dönemi içinde haftalık 250€ olabilmektedir.

Oda-Ev kirası

İrlanda’da eğitim almaya gitmeden önce konaklama alanını belirlemek ve sonrasında sıkıntı yaşamak istemeyen öğrenciler İrlanda’da ev ya da oda kiralama yoluna gidebilirler.  Ancak sanılanın aksine İrlanda’da ev kiralama ve kontrat şartları zahmetli bir iştir. Ev sayıları oldukça az olduğu için eve alınacak kişi zorlu sorulardan ve adeta elemelerden geçirilerek seçilmektedir.  Ancak yine de bu yolu seçecek arkadaşlarımız için aşağıda size ev araştırması yapabileceğiniz birkaç emlak sitesi ismi paylaşabiliriz. (Rent İrlanda, Daft, Gumtree)

contact_small.png