İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Konaklama

Yurtdışında dil eğitimi almayı planlıyorsanız eğer konaklama seçeneğinize karar vermek en önemli adımlardan biridir. Doğru seçeneği bulmak dilinizin gelişimine katkıda bulunurken aynı zamanda yaşam standartlarınızı yükseltecektir. Her dil okulu farklı konaklama seçenekleri sunar, genel olarak şu şekildedir;

  • Aile Yanı Konaklama
  • Öğrenci Yurtları

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama her zaman en çok tercih edilen ve memnun kalınan seçeneklerden biridir. Bu seçenek öğrencinin dilini geliştirebilmek adına en verimli yöntemdir. Size düzenli ve konforlu bir yaşam sağlarken aynı zamanda düzenli dil pratiği şansı sunmaktadır. Seçtiğiniz aileye bağlı olarak farklı kültürleri bir arada görmek ve uyum sağlamaya çalışmak size tecrübe kazandıracaktır. Tüm bunların yanında en ekonomik konaklama seçeneğidir.

Genellikle mutfak, banyo ortak kullanım alanlarıdır ancak okuldan okula değişkenlik gösterir. Size ait bir banyosu olan aile yanı konaklamalarda çoğu okulda mevcuttur. Aile yanında tek ve çift kişilik odalarda oda&kahvaltı veya yarım pansiyon seçenekleri vardır.

Öğrenci Yurtları

Yurtlar bağımsız yaşamak isteyen öğrenciler için daha uygun bir tercihtir. Öğrenci yurtlarında farklı kültürlerden gelen öğrencilerle beraber kalmanız dilinizin gelişmesine katkıda bulunacaktır. Kanada her kültürden insanla iç içe yaşamasıyla bilinir ve dil eğitimi için de çokça farklı ülkeden gelen insanı ağırlar. Ortak kullanım alanlarında beraber geçireceğiniz vakit size pratik yapma şansı kazandıracaktır.

Odadaki kişi sayısı ve kişiye özel banyo opsiyonu sizin tercihinize bağlıdır. Odalar tek veya çift kişiliktir. Aile yanı seçeneğine göre daha pahalı bir seçenektir. Şehir merkezine daha yakın olması nedeniyle tercih edilir.

contact_small.png