İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi
Sonuçların Açıklanması

Bireysel Test Raporlarıyla adayların yetenekleri hakkında bilgi edinin veya adayların numaralarını Grup Raporu kullanarak karşılaştırın. Sonuçlar 48 saat içinde, Okuma ve Dinleme için anlık sonuçlarla verilecektir.

Linguaskill sonuçları, Okuma ve Dinleme için anında ve tüm beceriler için 48 saat içinde verilir. Bilgisayar tarafından oluşturulan Test Rapor Formu ile basılı sertifika veya diğer dokümanları beklemek gerekmemektedir.

Linguaskill, sonuçların verildiği tarihten itibaren iki yıl geçerlidir. 

Linguaskill sonuçları, Test Rapor Formunda sunulmaktadır;
  • Sonuçlar test edilen her beceri için Ortak Avrupa Referans Çerçevesi (CEFR) Seviyesi ve Cambridge English Scale skoru içerir.
  • CEFR seviyesi tanımlayıcıları size adayların kendi seviyelerinde ne beklediklerini gösterir. CEFR, dil becerisini tanımlamak için uluslararası bir kriterdir; Linguaskill sonuçlarını uluslararası standartlarla karşılaştırabileceğiniz anlamına gelmektedir.
  • Cambridge English Scale skoru adayın performansı hakkında detaylandırılmış bilgi sağlar.
  • Birden fazla beceri alınmışsa, ortalama bir Cambridge English Scale puanı ve ilişkili CEFR seviyesi.
  • Her puanın İngilizce dil becerisi açısından ne anlama geldiğinin bir açıklaması, teste girenlerin nerede iyi performans gösterdiğini ve nerede kendilerini geliştirebileceklerini görebilirsiniz.

Okuma ve Dinleme modülünün sonuçları derhal sunulmaktadır.

Yazma modülünün sonuçları bilgisayar tarafından otomatik olarak puanlanır. Sonuçlar 12 saat içinde hazır olacaktır. Yazma modülü iki bölümden oluşur ve bu iki bölüm eşit puanlanır.

Konuşma modülünün sonuçları 48 saat içinde hazır olacaktır. Bu bölüm 5 bölümden oluşmaktadır. Puanlama ise; her bir bölümün %20’si alınarak hesaplanır.

📃 BİLGİ İSTE