İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

MBA Türleri

Hangi MBA türünün sizin için doğru olduğu; ilgi alanlarınız, amaçlarınız, kişisel koşullarınız ve programa başvurduğunuzda ne kadar çalışma deneyimine sahip olduğunuz gibi faktörlere bağlıdır.

Genel MBA

Kariyerinizi hızlandırmak istiyorsanız, ancak sınırlı yönetim deneyimine sahipseniz, genel bir MBA en iyi seçeneğiniz olacaktır. Başvurmadan önce genellikle ilgili bir işte en az üç yıl geçirmeniz gerekir, ancak bu üniversiteler arasında farklılık gösterebilir.

Bu programlar, pazarlama, örgütsel davranış ve finansal yönetim gibi konuları kapsayan temel modüller ile çok sayıda iş sektöründe uygulanabilir geniş iş becerileri edinmenizi sağlar. Seçmeli modüller ile, programı ilgi alanlarınıza göre uyarlamanızı sağlarken, kişisel bir proje size pratik ve pratik bir ortamda öğrenme şansı verecektir. Genel MBA programları tam zamanlı olarak, minimum 1 veya en fazla 2 yıl sürmektedir.

Executive MBA

Üst düzey bir pozisyonda yönetici olarak çalışıyorsanız ve kariyerinizde hızlı bir gelişim istiyorsanız, bir Executive MBA programı size daha uygun olacaktır. Bu programlar temelde liderlik becerilerini geliştirmeye odaklanan programlardır. Genellikle ilgili bir pozisyonda beş ila on yıl tecrübe gereklidir.

Specialist MBA

Belirli bir sektörde deneyiminiz varsa veya farklı bir sektörde kariyerinize devam etmek istiyorsanız, Specialist MBA sizin için en ideal seçim olabilir. Bu programla İşletme ve yönetim becerilerine sahip olup, bu becerileri belirli bir çalışma alanına uygulamayı başarabilirsiniz. İngiltere’de petrol ve gaz, futbol, ​​biyoteknoloji, havacılık, müzik ve yaratıcı endüstriler gibi çeşitli sektörleri kapsayan Specialist MBA programları bulunur.

Online MBA

Uzaktan öğrenme veya online kurslar olarak giderek artan sayıda MBA programı mevcuttur. Online MBA programları ile kendi öğrenim sürecinizi yönetebilir, eğitiminizi kariyeriniz ve aile yaşamınız etrafında düzenleyebilirsiniz.

Online MBA programları örgün programlarla aynı değerdedir ve hatta giderek daha fazla alternatif bir eğitim modeli olarak kabul edilmektedir. Farklı bir ülkede eğitim alabilmek için gereken yaşam maliyetlerini ortadan kaldırması, online MBA programlarının en büyük avantajlarından biridir.

📃 BİLGİ İSTE