trenTürkiye'nin İlk OET Sınav ve Hazırlık Merkezi
trenTürkiye'nin İlk OET Sınav ve Hazırlık Merkezi

SINAVA HAZIRLIK

TEST İÇERİĞİ

SINAV TARİHLERİ VE ÜCRETLERİ

DENEME SINAVI

DEĞERLENDİRME YAPISI

OET, dört ayrı İngilizce becerisinin üzerinde durarak sağlık çalışanlarının çalışma ortamlarındaki iletişim pratiğinin önemini vurgular.

LISTENING

OET Listening, Listening testi üç ayrı bölümden oluşur ve toplamda 42 soru vardır. Konular genel sağlık sektörünü içermektedir ve tüm uzmanlık alanları için geçerlidir…

Daha Fazla Bilgi Al

READING

OET Reading testi 3 bölümden oluşur ve toplamda 42 soru vardır. Üç bölüm toplam 60 dakika sürer. Konular sağlık sektöründeki çalışanların mesleki alanlarına hitap eder.

Daha Fazla Bilgi Al

WRITING

OET Writing testi toplam 45 dakikadan oluşur. Sorular uzmanlığınıza göre hazırlanır. Uzmanlığınızın çalışma anına yönelik güncel bir vakayı yazarak değerlendirirsiniz.

Daha Fazla Bilgi Al

SPEAKING

OET Speaking 20 dakika sürer ve yüz yüze bir görevli ile yapılır. Mesleki uzmanlığınıza göre materyaller kullanır. Sınavı yapan kişi bir hasta, aday ise uzman rolündedir.

Daha Fazla Bilgi Al

“OET has given me the confidence that ‘here I am, I’ll be acceptable, I’ll be able to communicate’… It has given me the confidence that eventually I’ll be able to fit in.”

Nurse, Muulo Siwila

OET Değerlendirme ve Sonuç Tablosu

Adaylar girmiş oldukları her dört sınav için ayrı ayrı olmak üzere puanlarınızı 0’dan 500’e kadar gösteren bir sonuç raporu alacak ve her dört test kendi içinde spesifik olarak değerlendirilecektir.

Devamını Oku

OET sertifikası PLAB sınavı için İngilizce dil yeterliliği olarak kabul edilmektedir.

OET, sağlık sektörü için özel olarak tasarlanmıştır ve test materyalleri gerçek sağlık senaryolarını yansıtmaktadır. Test içeriği ve yapılanmasının sağlık sektörünün güncel çalışma alanını yansıttığı ve değişen ihtiyaçlara başarıyla cevap verdiği belirlenmiştir.

Devamını Oku

OET ve IELTS sınavı arasındaki farklılıkları öğrenin!

OET sınavının seçtiği konular sağlık sektöründeki tüm çalışanların mesleki ilgi alanlarına hitap eder. OET çalışma hayatındaki gerçek senaryoları kullanarak iletişim yeteneğinizi test eder. Konsültasyon ve başvuru mektubu yazma gibi örnekler kullanarak öğrencinin spesifik durumlarda daha başarılı olmasını sağlar.

Devamını Oku

NEDEN OET?

Sınav sağlık uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. OET sınavı adaylara özgüven ve yeni yetenekler kazandırırken kariyer fırsatlarını yakalamak açısından fırsatlar sunar.

Devamını Oku

ONLINE DERS

OET Deneme sınavları ile kendinizi test ederek, sınav formatını yakından tanıma şansı kazanın. Deneme sınavları listening, reading, writing ve speaking bölümlerinden oluşmaktadır.

Devamını Oku

TEST GÜNÜ BİLGİLENDİRMESİ

Test gününüz için rahat bir ortamda sınava girebilmeniz için sınav öncesi kayıt işlemi ve test merkezine dair bilmeniz ve hazırlamanız gereken tüm temel unsurları bir araya getirdik.

Devamını Oku
contact_small.png