trenOET Türkiye Resmi Sınav Merkezi
OET (Mesleki İngilizce Testi), 30 yılı aşkın süredir sağlık sektörünün İngilizce dilindeki ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

OET Hakkında

OET Hakkında

OET (Mesleki İngilizce Testi), 30 yılı aşkın süredir sağlık sektörünün İngilizce dilindeki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İngilizce konuşulan bir ülkede çalışmak ve ya öğrenim görmek isteyen sağlık uzmanları OET sınavına girerek iletişim becerilerini değerlendirir.

Sınav hakkında devam eden çalışmalar, test içeriği ve yapılanmasının sağlık sektörünün güncel çalışma alanını yansıttığını ve değişen ihtiyaçlara başarıyla cevap verdiğini göstermiştir.

OET, sağlık sektörünün uluslararası İngilizce yeterlilik sınavıdır. 1980 yılının sonlarında Avusturya Federal Hükümeti ile yapılan anlaşmayla hazırlanmıştır. Yapılan sürekli araştırmalar ve çalışmalarla güncel kalması sağlanmıştır.

OET, İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Dubai, Namibya ve Singapur’da İngilizce yeterliliğinin kanıtı olarak kabul edilen ve tercih edilen bir sınav sistemidir. Bu ülkelerdeki sağlık kurulları ve konseyleri tarafından tanınmakta ve güvenilmektedir.

OET Sınav Kaydı

🧾 BİLGİ İSTE