trOET Türkiye Resmi Sınav Merkezi

OET’İN YURTDIŞI EĞİTİMLİ SAĞLIK PROFESYONELLERİ İÇİN EN İYİ TEST OLMAYA DEVAM ETMESİNİN 5 NEDENİ

OET’İN YURTDIŞI EĞİTİMLİ SAĞLIK PROFESYONELLERİ İÇİN EN İYİ TEST OLMAYA DEVAM ETMESİNİN 5 NEDENİ

OET sağlık profesyonelleri için hala en iyi test olmaya devam ediyor. İngiltere Vizeleri ve Göçmenlik Bürosu kısa süre önce iki yeni Secure English Language Test (SELT) sağlayıcısını kabul ettiğini açıkladı. İngiltere’ye vize başvurusu yapan bireylerin İngilizce dil yeterliliğine dair kanıt göstermek için SELT sınavı almaları gerekir.

Bununla birlikte, sağlık profesyonelleri için süreç değişmedi. OET, Birleşik Krallık ‘ta çalışmayı planlayan sağlık profesyonelleri için açık ara en iyi İngilizce sınavı olmaya devam ediyor. İşte bunun beş nedeni:

 

  • OET hem kayıt hem de göçmenlik için gereken dil gereksinimlerini karşılıyor

OET İngiltere’de Hemşirelik ve Ebelik Konseyi, Genel Tıp Konseyi ve çeşitli Kraliyet Kolejleri tarafından kabul edilmektedir. SELT listesindeki yeni testler değildir.

Tier 2 (General) vizesine başvuracak kişilerin OET sınavına girmesi yeterlidir. Başka bir sınava girme gereği yoktur.

 

  • OET, sağlık hizmetlerine özgü tek testtir

OET, İngilizce konuşulan sağlık hizmeti işyerinin benzersiz iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Test materyalleri, konu uzmanlarına danışılarak geliştirilir ve yüksek kaliteli bakım ve hasta güvenliği sağlamak için sağlık ortamlarında gerekli olan İngilizce dil becerilerini çoğaltır.

 

  • OET, sağlık hizmetlerine özgü tek testtir

Sağlık mesleği mensupları OET alma konusunda kendilerine daha fazla güveniyor. Adayların %70’i diğer İngilizce sınavlarında başarısız olduktan sonra OET’e gelmektedir. Adaylar test günü kendilerini güvende hissettiklerini söylüyor çünkü test bağlamları tanıdıktır, sağlık işyerinde karşılaştıkları görevleri ve sözcük dağarcığını kapsar.

Bu artan güven, daha fazla başarı şansına yol açar. Örnek olarak, 2018’de İngiltere’deki bir OET pilotu, altı hemşireden beşi, ilk oturuşta dört OET alt testinin hepsinde B sınıfı aldı.

Bu kalibrenin sonuçları bu topluluk için benzersiz değildir. King’s College NHS Vakfı Vakfı’nın ticari kolu olan King’s Commercial, %80 civarında bir OET geçiş oranına sahipken, Yeovil Bölge Hastanesi NHS Vakfı yakın zamanda bize, hastanenin yurtdışı işe alımlarını aktif olarak teşvik etmeye başladığını açıkladı. Daha yüksek geçiş oranı, hemşirelere ilk oturuşta yeterlilik kazanma şansı vererek zaman ve para tasarrufu sağlıyor.

 

  • OET adayları iş hayatına başarıya hazırlıyor

Sağlık hizmetleri düzenleyicileri ve işverenleri için, İngilizce dil testleri, bir adayın işe uygunluğunu belirlemede önemli bir rol oynamaktadır. Bununla birlikte, OET dışında, İngiltere’de başka hiçbir İngilizce testi yapılamamaktadır- hepsi genel İngilizce becerilerini veya akademik eğitim için uygunluğu değerlendirmek üzere tasarlanmıştır.

OET, özel amaçlı bağlamlarda dil testi ile ilgili araştırma literatüründe belirgin bir şekilde yer almıştır. Bulgular ve öneriler, testin ilgili ve amaca uygun kalmasını sağlamak için OET test materyali ve görevlerinin geliştirilmesini bilgilendirmiştir. Örneğin, 2018’de OET Speaking alt testine yapılan bir güncelleme, sağlık uzmanlarının başarısı için kritik kabul edilen klinik iletişim becerilerinin değerlendirilmesini başlattı.

 

  • OET, İngiltere’deki işverenlere ve işe alımcılara önemli destek sağlıyor

OET, İngiltere’deki kuruluşların İngilizce sınavları yoluyla ve koğuşlara hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde aday almalarına yardımcı olacak bir dizi hizmet sunmaktadır. Bunlar:

  • Toplu rezervasyon indirimleri
  • Test sertifikalarının geçerliliği hakkındaki şüpheleri ortadan kaldırmak için çevrimiçi güvenli sonuç doğrulama
  • Eğitim atölyeleri
  • Pazarlama desteği

 

Leave a Reply

OET Sınav Kaydı

🧾 BİLGİ İSTE