trenTürkiye'nin İlk OET Sınav ve Hazırlık Merkezi
trenTürkiye'nin İlk OET Sınav ve Hazırlık Merkezi
Sınav, sağlık profesyonelleri için özel olarak tasarlanmıştır.

OET Sınav Formatı

OET, sağlık profesyonellerinin İngilizce konuşulan ortamda kendilerini daha güvende hissetmelerini hedefleyen ve becerilerini ölme-değerlendirme fırsatı sağlayan uluslararası dil sınavıdır.

Sınav, sağlık profesyonelleri için özel olarak tasarlanmıştır.

OET, spesifik olarak 12 ayrı sağlık sektörü uzmanlığı için ayrı ayrı hazırlanmıştır. Testler gerçek işyeri görevlerini ve ilgili dil becerilerini yansıtır. Bu 12 sağlık uzmanlığı ise şöyledir;

Dişçilik, Diyetisyenlik, Tıp, Hemşirelik, Mesleki Hastalıklar Tedavisi, Göz Sağlığı, Eczacılık, Fizik Tedavi, Ayak Sağlığı, Radyoloji, Konuşma Bozuklukları ve Veterinerlik.

Ölçme ve Değerlendirme Yapısı

OET, dört ayrı konuşma becerisinin üzerinde ayrı ayrı durarak sağlık çalışanlarının çalışma ortamlarındaki iletişim pratiğinin önemini vurgular.

OET 4 bölümde İngilizce seviyenizi değerlendirmektedir..

Listening Sınav Yapısı

OET Listening, Listening testi üç ayrı bölümden oluşur ve toplamda 42 soru vardır. Konular genel sağlık sektörünü içermektedir ve tüm uzmanlık alanları için geçerlidir

Reading Sınav Yapısı

Reading testi 3 ayrı bölümden oluşur ve toplamda 42 soru vardır. Üç bölümün toplam süresi 60 dakikadır. Konular sağlık sektöründeki tüm çalışanların mesleki ilgi alanlarına hitap eder.

Writing Sınav Yapısı

Writing testi 45 dakika sürer ve profesyonellik alanınıza özgüdür. Hasta ile uzmanlık alanınıza göre ilgilenme sürecinizi anlatmanız beklenir. İlk 5 dakika sadece okuma sürecini içerir

Speaking Sınav Yapısı

Speaking testi toplam 20 dakika sürer ve katılımcılar sınava tek olarak katılır. OET speaking kısmında mesleki uzmanlık kısmına göre özelleştirilmiş materyaller kullanır. 

contact_small.png