İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

Sıralaması: 10

Şehir: Exeter

Seviye: 7.00 - 7.05

The University of Exeter 1955 yılında kurulmuş olsa da kökeni 1900’ların başlarına kadar uzanmaktadır. İngiltere’nin güneybatısındaki 3 kampüsü ile 140 farklı ülkeden gelen 19.000 öğrencisine eğitim vermektedir. Kuruluş itibariyle çok eski bir okul olmasada Russell Group Üniversitelerinin arasında bulunan University of Exeter, dünya çapındaki üniversiteler arasında da ilk %1’lik dilimde yer alır.

Bilim, Beşeri ve Sosyal Bilimler alanlarında birçok bölümün lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitimini 6 binada vermektedir. Eğitim imkanını İngiltere dışında da sunabilen University of Exeter, anlaşmalı olduğu kurumlar ile bunu sağlayabilmektedir. Yabancı dil eğitimine önem veren üniversite, akşam periyodunda öğrencileri için yabancı dil kursları da vermektedir. University of Exeter tarafından öğrencilerine sağlanan kariyer yönetimi becerileri, çalışma ve staj gibi imkanlar da lisans programlarının bir parçasıdır.

Popüler Bölümler

 • İşletme
 • Bilişim
 • Ekonomi

Ücretleri

 • Lisans:
 • Yüksek Lisans:
 • Doktora (PhD):

Uluslararası Öğrenci Dağılımı

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası öğrenciler danışmak istedikleri vize işlemleri, banka hesapları, yerleşim gibi konularda okulda bulunan “The International Student Support Office” sayesinde destek alabilirler. Bu ofisin ayrıca yayınladığı “Your International News” isimli ve okuldaki uluslararası etkinliklerle ilgili haberlerin yer aldığı aylık okul gazetesi de mevcuttur. Gazete içeriğinde çeşitli şehir gezileri ve kültürel festivallerden haberler bulunmaktadır.

Kendi fakültesinden her bir öğrenci için belirlenen bir danışman öğretmen ve bir öğrenci işleri personeli, öğrencinin sorunlarını çözme konusunda ve akademik gelişiminin sağlanması aşamasında yardımcı olurlar. Bu danışmanlık hizmeti sayesinde University of Exeter, 2014 yılının kasım ayında StudyPortals tarafından yapılan bir araştırmaya göre uluslararası öğrenci memnuniyeti yönünden Birleşik Krallık’ın en iyi okulu seçmiştir. Russell Group üyesi olan ve bu üniversiteler arasında öğrenci memnuniyeti en yüksek olan okul olma başarısını da göstermektedir.

Öğrencilerinin İngilizce seviyesine önem gösteren University of Exeter, pre-sessional (hazırlık dönemi) veya ders dönemi boyunca INTO ile işbirliği içindedir. Bu iş birliği, öğrencilerin genel ve akademik İngilizce, günlük konuşma pratikleri gibi İngilizce eğitim ihtiyaçları üzerinedir.

Konaklama

Son başvuru tarihine kadar kabulünü almış ve başvurusunu yapmış öğrenciler için University of Exeter konaklama garantisini verir. Stüdyo daireler ya da paylaşımlı yurtlar gibi çok sayıda konaklama seçeneği mevcuttur. Bu konaklama seçenekleri arasında yemekhaneli olanlar veya özel mutfağı olanlar da mevcuttur. Özel mutfağı olan konaklamalar genellikle 3-12 kişinin kullanımına açık ortak yaşam alanlarıdır. Bütün konaklama seçeneklerinde kampüse olan mesafe 20 dakikalık yürüyüş mesafesidir. Ev sahipleri veya yurt müdürlükleriyle görüşülerek özel konaklama seçeneği de tercih edilebilir.

 

Lokasyon

Rightmove Investor Centre’ın 2013 yılında hazırladığı rapora göre yaşam standartları açısından en iyi 4. şehir olarak sıralamadaki yerini alan Exeter, Birleşik Krallık’ta en güvenli 6. şehir olarak şeçilmiştir. Exeter St Davids Demiryolu İstasyonu ve Londra arası sadece 2 saat sürmektedir. Exeter International Airport sayesinde şehrin yurt dışı bağlantısı sağlanırken, M5 otoyolu ile de yurt içi bağlantı yolları oluşturulmuştur.

University of Exeter’in 3 kampüsü de İngiltere’nin güneybatısında bulunmaktadır. Bu kampüsler sahip oldukları güvenlik ve yüksek kalite standartlarının yanı sıra şehir merkezindeki yerel tesislere yürüyüş mesafesindedir. Kampüslerin içindeki akademik & sosyal mekanlar ve spor tesislerinin hepsi de öğrencilerin yaşaması ve eğitimi için özel tasarlanmıştır.

Mimari yapısıyla dikkat çeken University of Exeter, Streatham Campus ile de Birleşik Krallık’taki en güzel park içi kampüslerden birine sahiptir. Eskiden kalma çok fazla mimari yapısı bulunan şehrin bu yüzünde alışveriş yapıp boş zamanlarınızı da değerlendirebileceğiniz alanlar mevcuttur. The St. Luke’s Campus ise spor bilimleri, tıp ve eğitim fakülteleri öğrencilerinin öğrenim hayatına devam ettiği yerdir.

Doğasıyla eşsiz bir güzelliğe sahip olan The Penryn Campus, University of Exeter’in kalbini oluşturur. Cornwall’daki bu kampüsün güneybatı sahillerine ulaşımı oldukça kolaydır. Öğrencilere sunulan teknolojik imkanlar ve samimi eğitim ortamı ile eğitimin kalitesi arttırılmıştır. International Student Barometer Autumn 2013 verilerine göre uluslararası öğrencilerin %94’ü kampüs içinde kendilerini güvende hissederken, %95.5’i de University of Exeter’i yaşamak için iyi bir yer olarak nitelendirmiştir.

Mezun Ünlüler

 • J. K. Rowling (Yazar)
 • Thom York (Radiohead)
 • Robert Bolt (Akademi-Oscar Ödüllü Senarist)
 • Infanta Elena (Lugo-İspanya Düşesi)
 • Dr. Abdullah Gül (Türkiye Cumhuriyeti Eski Cumhurbaşkanı)

Başvurunuzu Yapın

University of Exeter Başvuru Belgeleri
 • Lise eğitiminiz ya da Lisans eğitiminize ait transkriptiniz,
 • Okuduğunuz alanda ve ilgilendiğinize alana yönelik yaptığınız çalışmalar,
 • 2 adet akademik referans mektubu,
 • İş deneyiminiz var ise (staj ya da tam zamanlı) referans mektubu,
 • CV’niz,
 • IELTS dil yeterlilik puanınız,
 • Katıldığınız sertifikalı eğitimlerin sertifikaları,
 • Niyet mektubu (neden önemli, tıklayınız)
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

📃 BİLGİ İSTE