İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

University of Southampton’nin Dört Büyük Akademisyeni, The Queen’s New Year 2018 Ödülü’ne Layık Görüldü

Professor David Martin (Geography and Environmental Science), Coğrafya ve Nüfus Çalışmalarına katkılarından dolayı OBE (Officer of the Order of the British Empire) ödülüne, Dr Stephen Wootton (Medicine), beslenme ve fiziksel aktivitelere katkılarından dolayı OBE ödülüne; Jocelyn Walters (Medicine), kanser araştırmalarına katkılarından dolayı MBE ödülüne ve Stephen Foster, üniversitenin eski yöneticisi olarak John Hansard Gallery (şimdi fahri Profesör), sanat alanlarına katkılarından dolayı MBE ödülüne layık görüldü.

Ödüllendirme sistemi, yaptıkları işlerde seçkin olan ya da diğer insanların hayatını yaşanabilir kılma hususunda İngiltere’ye katkıda bulunmaya ve hizmet vermeye kendini adamış, sosyal hayata dair amaçları olan insanları onurlandırmayı amaçlar. Jocelyn Walters, the University of Southampton’a 2000 yılında katıldı ve İngiltere’de kanser araştırma ağını ilk geliştirenlerden akademisyenlerden biri oldu. Walters, Wessex üzerinden kanser hastalarına, Ulusal Sağlık Araştırma Enstitüsü, Southampton Tam Teşeküllü Hastanesi, (Centre for Cancer Immunology iş birliğiyle) ve üniversite adına dünya çapında klinik çalışmalar yapabilecek büyük bir araştırma ekibi
oluşturdu. Walters, üniversitede göreve başladığı zamandan bu yana, klinik çalışma asistanlarının, röntgen uzmanlarının ve hemşirelerin, yüzlerce araştırmaya katılmasını sağladı.

1984’de üniversitede göreve başlamadan önce, Dr. Stephen Wootton, araştırmaya fon sağlayan Spor Konseyi’nin bir parçası olarak, seçkin bir ekip hazırlanması konusunda, egzersiz fizyolojisi ve beslenme bilimi yöntemlerini ilk uygulayanlardan biridir. Wootton şuanda, süreğen yangılı hastalıkların tedavisi veya kanser hastalığı olan kişiler için beslenme değerlerini yükseltecek daha iyi yollar geliştirmek adına aynı
yöntemlerle çalışmaktadır. Dr. Wootton, İngiltere’de diğer sağlık mesleği mensuplarına, doktorlara ve diyetisyenlere temel beslenme eğitimi verenlerden akademisyenlerden biridir. Professor David Martin’in coğrafi bilgi sistemi üzerine araştırmaları, nüfus haritası oluşturmak için yeni tekniklere odaklanmaktadır.

The government’s Indices of Deprivation ve on yıllık nüfus sayımından elde edilen veriler gibi resmi istatistiklerin duyurulması adına çalışan Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafından kullanılan ‘küçük alanlar’ sistemine de öncülük etmiştir. Martin, on yıllık bir süre için, the Economic and Social Research Council’s (ESRC) Census Programme’nin koordinatörlüğünü yaptı ve şuanda the UK Data Service and National Centre for Research Methods’un yönetmen yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Birçok alanda başarısını ispatlamış olan University of Southampton, aldığı ödüllerle de bunu ispatlamıştır. University of Southampton’da uzman akademisyenler tarafından eğitim alabilmek için hemen ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanın.

Leave a Reply

contact_small.png