İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

University of Birmingham diş öğrencilerine ağız modelleri hakkında gerçekçi eğitim verecek

Gerçek ağızların dokunsal özelliklerine sahip diş modelleri University of Birmingham ile işbirliği içinde yapılan yeni araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Gelecek nesil diş hekimlerini eğitmek için kullanılacak bu modeller hastaların diş etlerini yaşatmaya ve diş eti hastalıklarını kontrol etmek için geliştirilecek metotlarda oldukça yardımcı olacaktır.

University of Birmingham Klinik Periodontoloji Bölümünde Akademisyen ve  Danışman olan Dr. Michael Milward, “Bu modeller diş eğitiminde karşılanmayan bir ihtiyacı karşılar ve öğrencilerimizi klinik çalışmalara daha iyi hazırlamamızı sağlar.” dedi.

Sentetik jel ve elyaftan yapılan dil ve diş etleri canlı dokuyu taklit etmek için sertlik gösterirken, dişler ve çene kemikleri kemik simüle eden reçineden yapılır. Bu gelişmeler, hem diş hekimliği öğrencileri için hem de diş hekimliği iş gücünün yeniden eğitilmesi için sonuçta hastalarımıza fayda sağlayan büyük bir adım atmaktadır.

University of Birmingham’da eğitim almak ve bu ayrıcalıktan yararlanmak istiyorsanız hemen ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanın.

Leave a Reply

contact_small.png