İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

University of Southampton’da Üniversiteler Arası Siber Güvenlik Yarışması

Ülkenin en büyük üniversiteler arası siber güvenlik yarışmasına University of Southampton ev sahipliği yapıyor.

HECC 2019 kapsamında ülkenin dört bir yanından gelen öğrenciler 50 siber güvenlik sorunuyla karşı karşıya kalacaklar. 2019 Yüksek Öğrenim Siber Mücadelesinde yarışmak için 100’den fazla öğrenci University of Southampton’ın Yüksek Alan Kampüsü’ne toplandı.

Katılan Southampton takımlarından ‘Sudo-nt’ toplamda 26 takımın olduğu yarışmayı beşinci sırada tamamladı.

University of Southampton Üniversite Siber Güvenlik Akademisi İşbirliği Müdürü Sarah Martin, konuşmasında “InterACE yarışması, canlı bir ulusal siber güvenlik topluluğu oluşturmak için muazzam bir araçtır. Teknik zorlukların yanı sıra, gelecekteki bu siber liderlerin birbirleriyle bağlantı kurmasına ve sosyalleşmesine izin vermenin de bir değeri var. Bu nedenle, InterACE bayrağını almamız bizim için önemliydi. ” dedi.

Üniversitede daha geniş güvenlik faaliyetlerini desteklemek için temel yetenekler ve liderlik özelliklerini sağlayanlar, uygulamalı siber güvenlik araştırmasını da yürütmektedir. Siber Güvenlik Araştırmaları için Mükemmeliyet Merkezi’nin (Ulusal Siber Güvenlik Merkezi ve Mühendislik ve Fiziksel Bilimler Araştırma Konseyi tarafından tanınan) çekirdeğini ve ayrıca Üniversite, Sanayi ve Devlet arasında ortak olan Siber Güvenlik Akademisi’nin temelini oluşturmaktadır. Araştırma ve danışmanlıktan sosyal yardım, eğitim ve bilgi transferine kadar geniş bir yelpazede hizmetleri bulunmaktadır.

Siber güvenlik alanına ilgi duyan ve akademik eğitimini bu alanda tamamlamak isteyen öğrenciler, University of Southampton başvuruları hakkında detaylı bilgi almak için hemen ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanın.

Leave a Reply

contact_small.png