İngiltere Üniversiteleri ve Dil Okulları Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Eczacılık Eğitimi

Eczacılık Eğitimine Giriş

Eczacılık bölümü kimya ile ilgili ve ilaç tedavisinin hastalara nasıl yardım edebileceğini içeren bir eğitim programına sahiptir. Doktorlara, hemşirelere ve hastalara doğru tavsiyeler vermek isteyen öğrencilerin büyük bir ilaç firmalarında, yerel bir eczanede ya da büyük bir hastanede çalışması mümkündür. Hastalıklara, sağlık ve bilime ilgi duyan öğrenciler için eczacılık ideal bir meslektir.

Eczacılık Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Eczacılık Eğitimine başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Eczacılık programları genellikle dört yıl sürmekte olup farmakoloji, biyoloji, fizyoloji, farmasötik, kimya, etik ve ekonomi konularına yoğunlaşır. Sektör içinde yapılan iş yerleştirmelerinden de yararlanan öğrenciler mesleki deneyimlerine de katkı sağlarlar. Bilgi ve becerilerinizi geliştirmek için örnek ilaç dağıtım alanları, danışma alanları ve eczacılık sektöründe kullanılan sistemleri içeren bilgisayarlar laboratuvarları mevcuttur.

Eczacılık Alanında Kariyer

Eczacılık mezunlarının tercih edebileceği üç temel kariyer seçeneği vardır.

Eczacı: Eczacılar, hastaların doğru ilaçları kullanıp kullanmadığını, ilaç dozlarını ve kullanım şekillerini düzenlerken doktorlar, hemşireler ve diğer sağlık çalışanlarıyla yakın ilişkiler içerisinde çalışırlar. İngiltere’de eczacıların çoğu büyük hastanelerde ya da bölgesel eczanelerde ilaçların doğru şekilde reçetelenmesini sağlarlar.

Eczane Asistanı:  Eczane asistanları, teknisyenlerin yanında çalışır ve onların yerine birçok işlemi gerçekleştirebilirler. Bu işlemler departmanlar arasında stokların karşılanmasını sağlamak için sipariş vermeyi, reçeteleri alıp teslim etmeyi ve müşterilerin sorularını cevaplamayı içerebilir. Asistanlar en çok hastanelerde çalışmaktadır.

Eczane Teknisyeni: Eczane teknisyenleri, üretim, kalite kontrol ve klinik denemeler gibi alanlarda uzmanlaşabilirler. Ayrıca hastalara doğru ilacı, doğru dozda teslim edilmesini sağlarlar. Eczane teknisyenleri, hastaneler ve eczanelerde çalışabilmektedirler.

Eczacılık Eğitimi İçin Giriş Şartları

Eczacılık için giriş şartları teknisyen, asistan ya da eczacı olmak istemenize göre değişmektedir ancak ortak olarak matematik, İngilizce ve kimya notlarınız dikkate alınır.

 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: AAB.
 • Typical IELTS requirements: Her bir bölümde 6.0 altında olmamak üzere 6.5 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

Eczacılık Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Eczacılık Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Eczacılık programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu alanda Guardian 2019 Üniversite Rehberinde ilk on sıraya giren üniversiteler hakkında detaylı bilgilere ulaşın.

 1. University of Bristol
 2. Ulster University
 3. University of Nottingham
 4. Queen’s University, Belfast
 5. University of Liverpool
 6. Cardiff University
 7. University of Birmingham
 8. Robert Gordon University
 9. University of Leeds
 10. Kingston University
Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

İngiltere’de son güncellenen bilgilendirme ile 142 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı tercihinize uygun olmayabilir.

 • Hangi okul hangi bölümde daha başarılı?
 • Mezuniyet sonrası size desteği nedir?
 • Bölüm dersleri sizin için ideal mi?
 • Okul bulunduğu şehir ve maliyetleri ile sizin için ideal mi?

Tüm bu sorular ve daha fazlası deneyim gerektiren cevaplarla doğrulanabilir. Size önerimiz tecrübeli danışmanlardan danışmanlık hizmeti almanızdır. Study in UK  size geniş kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimiz için bugün randevu alın.

 

contact_small.png